Hlavní navigace

Bezplatné kryty pro iPhone 4 mohou Apple stát až 3.5 miliardy korun

26. 7. 2010

Sdílet

Kryty pro iPhone 4 by měly řešit problémy se signálem, které postihují nemalé procento uživatelů těchto telefonů. Podle Apple tyto kryty, které bezplatně dostane každý uživatel, problém se ztrátou signálu řeší „dočasně“. Apple zmíněných 175 milionů dolarů bude muset odečíst od svého zisku za toto čtvrtletí.

"Kolik to bude stát přesně, teď nevíme. Naším cílem však je postarat se o každého zákazníka," řekl Peter Oppenheimer z Apple. I když se 175 milionů na kryty může zdát hodně, server Techdigest upozorňuje na to, že kdyby Apple měl všechny prodané iPhony 4 vzít zpět a chybu se signálem opravit, stálo by ho to téměř 10x tolik.

Apple minulý týden zrušil možnost zakoupení krytu pro iPhone 4 na své webové stránce, aby jich měl dostatek v zásobě pro všechny zákazníky. Mezi lidmi však panuje obava, že vlastníci nových telefonů nedostanou kryt od Apple, ale nějakou levnější náhražku od jiné společnost. To nepřímo potvrdil nedávno i Steve Jobs který řekl, že "Apple nedokáže vyrobit dostatek svých krytů, aby uspokojil všechny zákazníky." Apple bude bezplatné kryty poskytovat jen do konce září, takže se předpokládá, že společnost pracuje na trvalejším řešení problémů se signálem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?