Hlavní navigace

Bezplatné taktovací utility pro tweaking od Gigabyte

30. 7. 2010

Sdílet

Společnost Gigabyte přináší dvě bezplatné taktovací aplikace pro své základní desky. GIGABYTE Hotkey OC se vyznačuje přetaktováním v reálném čase prostřednictvím vybraných kláves na běžné klávesnici, které umožňují použít několik nastavení přetaktování v průběhu různých fází testu. GIGABYTE Cloud OC umožňuje přetaktování, nebo monitorování stavu systému a tweaking v reálném čase z jakéhokoliv zařízení s internetovým prohlížečem a bezdrátovou, nebo bluetooth konektivitou.

GIGABYTE Hotkey OC

GIGABYTE Hotkey OC je součástí nové utility EasyTune 6, což je bezplatný nástroj na přetaktování běžící pod systémem Windows, dodávaný s každou základní deskou GIGABYTE, který umožňuje uživatelům vytvářet a ukládat několik profilů použitelných pro  různé srovnávací testy. Hotkey OC tak umožňuje uživatelům přepínat mezi těmito profily průběžně tak, aby bylo možné použít vhodný profil pro příslušný segment v rámci srovnávacího testu pro optimalizaci skóre a vylepšení celkové výkonnosti. Například při spuštění testu 3DMark 06 by mohl být optimalizovaný 1. profil pro grafiku a být použitý pro první dva testy grafiky. Na další dva testy můžete použít profil č. 2, s tím, že po jeho ukončení se vrátíte na profil č.1 kvůli dalšímu testu grafiky, (shader testy).

Jakýkoliv profil EasyTune 6 je možné importovat pomocí některých ze čtyř kombinací kláves. Jsou to ‘Ctrl+ Alt+ funkční klávesy (F1 až F12)’, ‘Ctrl+ Alt+ numerické klávesy (1 až 9 & 0)’, nebo ‘Ctrl+ Alt+ písmenka abecedy (A až Z)’, přičemž maximální počet těchto „HOT KEY“ je 4. Systém Hotkey OC spolupracuje s každou základní deskou, která je schopná používat EasyTune 6; což platí pro všechny základní desky, které jsou momentálně k dispozici od společnosti GIGABYTE.

GIGABYTE Cloud OC

GIGABYTE Cloud OC je bezplatná taktovací aplikace, která umožňuje přetaktování PC pomocí jakéhokoliv zařízení schopného prohlížení webu, jako je smart phone, iPad, iPhone, netbooky, případně osobní počítač, nebo notebook. Prostřednictvím prohlížeče se připojíte přes bezdrátový internet, bluetooth, nebo ethernet kabel a najdete menu rozdělené třech záložek: Tuner, System Info a Control. Záložka Tuner poskytuje úplný rozsah možností tweakingu, které zahrnují CPU, paměť, VGA a frekvenci a napětí PCI-E. Záložka System Info umožňuje monitorování stavu PC systému v reálném čase, pokud jde o hodnoty jako jsou teplota procesoru, rychlost chladícího ventilátoru, CPU VCore a teplota systému. Záložka Control umožňuje kontrolu stavu napájení systému, týkající se možností restartu, vypnutí, pozastavení a hibernace.

GIGABYTE Cloud OC pracuje na všech základních deskách společnosti GIGABYTE vybavených čipovými sadami X58, P55 a H55. Ostatní modely momentálně přecházejí validací a jejich podpora Cloud OC se očekává v blízké budoucnosti.

Více informací naleznete na mikro stránkách Hotkey OC a Cloud OC na webové stránce společnosti GIGABYTE: http://www.gigabyte.com/microsite/207/hot-key-oc.html a http://www.gigabyte.com/microsite/208/cloud-oc.html.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?