Hlavní navigace

Bezplatnou výuku IT po internetu nabízí nová platforma - Learnpedia

28. 8. 2009

Sdílet

Ve vlastní eLearningové komunitě je podle provozovatele možné získat zajímavý bezplatný obsah nabízených studijních materiálů a po přidání svého vkladu v podobě dalších znalostí jej předávat ostatním.
Ihned po spuštění portálu Learnpedia se budou moci uživatelé zapojit do kurzů ovládání Microsoft Office 2007; skolení v dalších produktech se připravuje na poslední čtvrtletí roku 2009.
„Každý cyklus školení trvá dva měsíce, pak následuje dvouměsíční pauza," doplňuje Mars. „Předem registrovaní uživatelé budou samozřejmě o všech dalších začátcích školení včas informováni. Pro registraci je nutné uvést pouze celé jméno a e-mailovou adresu."
Platforma Learnpedia má obecně prospěšný charakter a stejně jako Wikipedia je založena na nehonorované spolupráci. Z toho důvodu budou nabízena všechna on-line školení i využívání softwarových produktů zdarma.
Portál Learnpedia na různých východoevropských trzích startuje v průběhu srpna. „Poptávka po dalším vzdělávání, zejména v oboru IT, je v České republice velká, proto jsme přesvědčeni, že se naše nabídka setká s velkým zájmem," vysvětluje Christian Mars, zakladatel „Akademie bezplatného vzdělávání přes Internet".
Nabídka školení je k dispozici ve rumunštině, maďarštině, bulharštině, polštině, češtině, slovenštině a slovinštině. Učební materiály v dalších jazycích budou k dispozici v průběhu roku 2009.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?