Hlavní navigace

Bing přináší Microsoftu stále větší ztráty

25. 4. 2010

Sdílet

Microsoft nadále prodělává na vyhledávači Bing

Přestože se obrovská snaha Microsoftu o zlepšení pozice vyhledávače Bing projevuje jeho mírně rostoucím podílem na trhu, Bing stojí redmondského giganta stovky milionů dolarů. Podpora Bingu je tak silně placena z úspěchu Windows 7. Vyplývá to z hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí fiskálního roku (první čtvrtletí kalendářního roku 2010), které Microsoft zveřejnil v pátek.

Během tohoto období zvýšila meziročně Divize online služeb (OSD), pod kterou patří právě Bing,  své příjmy o 12 procent na 566 milionů dolarů. To však ale ani zdaleka nestačilo na růst provozních nákladů, což v konečném důsledku OSD přineslo ztrátu 713 milionů dolarů, tedy o 73 procent více než před rokem.

Bing je jasně nejdůležitější součástí divize OSD, takže zvýšení ztráty můžeme přisuzovat právě jemu. Nové projekty jako je Bing Maps tak sice zvýšily oblíbenost vyhledávače Microsoftu mezi uživateli, ale na zadavatele reklamy to rozhodně neudělalo dostatečný dojem na to, aby zaplatili dostatek peněz na pokrytí nákladů na tyto inovace.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?