Hlavní navigace

BlackBerry rozšiřuje podporu technologie Balance na Android a iOS

15. 3. 2013

Sdílet

Podobný software s názvem Balance byl dosud k dispozici pouze pod platformu BlackBerry 10.

BlackBerry nabízí podporu nových zabezpečených pracovních prostor pro iOS a Android jako samostatně prodejný doplněk k systému BlackBerry Enterprise Server 10. Nyní společnost zahájila uzavřené beta testování nové platformy mezi svými stávajícími podnikovými a státními klienty. Veřejně dostupná verze se očekává do 30. června, informace o ceně ještě nebyly zveřejněny.

„Máme několik výborných recenzí od prvních testerů a s touto technologií jsme celkově spokojeni. Zabezpečený pracovní prostor pro iOS a Android bude fungovat odděleně od systému Balance v BlackBerry 10,“ prozradil Peter Devenyi, první viceprezident pro software BlackBerry.

Pro oddělení osobních a firemních údajů využívá tato technologie princip „kontejnerizace“. V případě Balance je tato technologie integrována do jádra BlackBerry 10. Systém umožňuje zcela oddělit e-maily, dokumenty a aplikace, které pracují s různými nastaveními a bezpečnostní politikou. Tak může uživatel mezi režimy kdykoli přepínat.

„Princip používání vlastních zařízení zaměstnance (BYOD) je implementován tak široce, jak je to možné. Proto můžeme očekávat, že tato technologie najde pozitivní odezvu uživatelů, protože nijak neomezuje zařízení, která bude možné použít,“ říká Devenyi.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?