Hlavní navigace

BlackBerry žaluje Facebook, Instagram a WhatsApp kvůli patentům

7. 3. 2018

Sdílet

V žalobě, kterou jako první publikovala agentura Reuters, se píše, že Facebook vyvinul konkurenční aplikace, které nesprávně využívají patenty BlackBerry týkající se mobilního zasílání zpráv (messaging).

Mluvčí BlackBerry Sarah McKinneyová Reuters řekla, že Facebook porušil jejich duševní vlastnictví a po letech dialogu mají povinnost vůči svým akcionářům usilovat o právní nápravu.

Facebook je zdaleka největší sociální sítí světa s více než dvěma miliardami aktivních uživatelů měsíčně (MAU). WhatsApp s 1,5 miliardou MAU příliš nezaostává, Instagram pak disponuje více než 800 miliony MAU. Facebook zakoupil Instagram za miliardu dolarů v dubnu 2012, WhatsApp pak spolknul za 19 miliard o necelé dva roky později.

A celá situace se točí okolo BlackBerry Messengeru (BBM), aplikace pro zasílání mobilních zpráv, která byla poprvé uvedena v roce 2006 a sloužila v podstatě jako alternativa k tradičním kanálům SMS / MMS.

BBM se v létě roku 2013 dostal i na Android a iOS, ale v té době už na popularitě získávaly samostatné chatovací aplikace.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?