Hlavní navigace

Blade servery s optimalizovanou spotřebou a vysokou dostupností nabízí v Česku firma Fujitsu

11. 6. 2009

Sdílet

Kromě vyššího výkonu se nové servery označované také jako tzv. Dynamic Cube podle výrobce vyznačují výrazně nižší spotřebou energie díky dynamickému napájení a chlazení a vylepšené správy virtualizace. Nová zařízení jsou vybavena i technologiemi pro dosažení vysoké dostupnosti.
Dynamické napájení a chlazení Cool-safe pracuje s vyšší účinností napájecích zdrojů a zajišťuje optimální chlazení všech komponent při významně nižší spotřebě energie. Dynamická virtualizace založená na technologii Intel Xeon 5500 za pomoci správního softwaru Fujitsu Server View Resource Coordinator VE činí podle výrobce ze systému Primergy BX900 vhodnou platformu pro konsolidační projekty.
Vysoká dostupnost znamená plnou redundanci a zahrnuje softwarově řízený hardwarový fail-over a možnost výměny prakticky jakéhokoliv jednotlivého aktivního prvku za chodu. Systém je od počátku koncipován jako rozšiřitelný s možností snadné instalace dalších blade serverů i snadného propojení s dalšími policemi Primergy BX900. Oproti konkurenci se prý navíc do jedné „dynamické kostky" o výšce 10U vejde 18 serverů, což je o dva víc, než je běžné.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?