Hlavní navigace

Blade systém zahrnující výpočetní i úložné moduly nabízí SGI

23. 3. 2010

Sdílet

Novinka představuje jednotnou platformou, která funguje zároveň jako webový server, aplikační server, e-mailový systém a záložní databázový server.

Origin 400 je dostupný až do rozsahu 6 dvousoketových výpočetních bladů a 14 2,5” SAS disků v rámci 6U jednotky určené do rozvaděče. Zahrnuje integrované gigabitové připojení Ethernetu a jednoduchou správu typu „point and click“. Novinka využívá nové procesory řady Intel Xeon 5600 k akceleraci výkonu aplikací a zvýšení hustoty i energetické účinnosti, a to až do 72 jader v jednom systému.

Primární hadrwarové komponenty jako zdroje, chladící fény, RAID kontrolery a síťové moduly mohou být nakonfigurovány redundantně a umožňují výměnu za chodu.

„V podnikovém prostředí vidíme silnou poptávku po blade systémech s integrovaným mixem serverových a úložných možností,“ uvedl Jed Scaramella, analytik pro oblast serverů ve společnosti IDC. „Nabídka Originu 400 pomůže firmě SGI nejen dále expandovat na obchodně výpočetní trh, ale také bude také představovat řešení pro resellery, kteří obsluhují malé až středně velké enterprise trhy.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?