Hlavní navigace

Brazílie se chce odstřihnout od amerického internetu

6. 11. 2014

Sdílet

Země se chystá utratit 185 milionů dolarů za kabel s optickými vlákny dlouhý asi 5 a půl tisíce kilometrů, který by propojil brazilskou Fortalezu skrze Atlantik s Portugalskem.

Projekt, organizovaný státem vlastněnou telekomunikační společností Telebras, nebude spoléhat na pomoc žádné americké společnosti.

Brazílie - Portugalsko

Brazilci se v loňském roce dozvěděli, že je již několik let sleduje americká vládní organizace NSA. Prezident Telebrasu Francisco Ziober řekl agentuře Bloomberg, že téma integrity a zranitelnosti dat činí jakékoliv telekomunikační společnosti starosti vždy, nicméně odhalení americké špionáže jen urychlilo audity kontrolující bezpečnostní zranitelnosti v zařízeních vyrobených v zahraničí.

Obecně řečeno, odhalení praktik NSA má velký vliv na ekonomiku amerických technologických společností. Je sice pravda, že nahrazení dosavadní infrastruktury je často příliš drahé a komplexní, nicméně ti, kteříplánují nové projekty, mají stále čas na to, aby se poohlédli po jiné než americké společnosti.

Nadace pro informační společnost a inovace (The Information Technology & Innovation Foundation) odhaduje, že americké společnosti by do roku 2016 mohly kvůli skandálu přijít asi o 35 miliard dolarů v tržbách.

Jasnými finančními vítězi jsou proto technologické společnosti mající hlavní sídlo mimo Spojené státy, které při kontraktech bývaly dříve často přehlíženy.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?