Hlavní navigace

Canon EOS 5D Mark III - vybavení pro profesionály

13. 3. 2012

Sdílet

Nový model získal 22,3megapixelový full-frame snímač pro jemnější detaily ať už při focení portrétů či širokoúhlých záběrů. Díky osmikanálovému čtení zvládá novinka sekvenční snímání při rychlosti 6 snímků za sekundu, a to i ve formátu RAW. Hodnota ISO se u tohoto fotoaparátu pohybuje mezi 100 a 25 600, s možností rozšíření až na 102 400. Díky obrazovému procesoru DIGIC 5+ lze natáčet kvalitní Full HD videa a zlepšil se i záznam zvuku.

Zrcadlovka je vybavena 61bodovým zaostřováním s možnostmi přizpůsobení podobně jako u modelu EOS-1D X. Jeden z nejmodernějších AF systémů na trhu nabízí 41 bodů křížového typu a 5 duálních bodů zaostření.

Novinka samozřejmě fotí také snímky formátu RAW, které lze zpracovat přímo ve fotoaparátu. Fotograf přitom může využít širokých možností úprav. Jednotlivé snímky lze také přímo ve fotoaparátu hodnotit a tím i zhruba třídit – ušetříte si tak čas doma u počítače.

Tlačítko Kreativní fotografie umožňuje rychlý přístup k různým režimům fotografování a stylům výsledných snímků. Zrcadlovka disponuje i tichým režimem, v němž je maximálně možně potlačen zvuk závěrky a zrcadla, což se hodí například při focení společenských událostí, spících dětí anebo třeba zvířat v přírodě, kde by sebemenší zvuk mohl způsobit zkažený snímek.

Profesionalitě modelu EOS 5D Mark III samozřejmě odpovídá i zpracování těla přístroje. To je vyrobeno z lehké slitiny hořčíku odolávající povětrnostním vlivům a disponuje třeba zesílenou konstrukcí závěrky, která má nyní životnost 150 tisíc cyklů.

Kdo si přístroj zakoupí, získá k němu nejnovější verzi softwaru Digital Photo Professional (v3.11), která obsahuje revoluční nástroj Digital Lens Optimizer. Ten napodobuje výkon objektivu pomocí složitých matematických funkcí a rekonstruuje jednotlivé fáze cesty světla přes optiku. Nástroj se snaží rekonstruovat scénu na snímku tak, aby odpovídala pohledu lidského oka.

Canon EOS 5D Mark III je samozřejmě kompatibilní s příslušenstvím a objektivy řady EF, k dispozici je například i vysoce výkonný TTL blesk Speedlite 600EX-RT nebo baterie BG-E11, která zdvojnásobí životnost fotoaparátu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?