Hlavní navigace

Canon představil dva nové multimediální projektory z řady XEED

15. 6. 2012

Sdílet

Tyto nové modely jsou navrženy tak, aby dokázaly vyhovět nárokům různých prostředí od podniků až po výstavní a vzdělávací zařízení, jež se neobejdou bez trvale nainstalovaného projektoru s vysokým světelným výkonem. Projektor SX6000 má nativní rozlišení SXGA+ (1400x1050 pixelů) a poměr stran 4:3 a model WX6000 nabízí rozlišení WXGA+ (1440x900 pixelů) a poměr stran 16:10.

Obraz

Projektory Canon XEED SX6000 a WX6000 jsou vybaveny zdokonalenou verzí technologie AISYS z vlastní dílny společnosti Canon a novým panelem LCOS. Optický systém AISYS se má spolu s technologií LCOS postarat o vyšší jas, kvalitu obrazu a čistotu barev.

Kromě stávající řady objektivů umožní také použití nového ultradlouhého zoom objektivu (na trhu od 4. čtvrtletí roku 2012). Nový objektiv má 1,95x zoom, díky němuž pro projekci standardního 100palcového obrazu (s úhlopříčkou 254 cm) nabízí rozsah projekčních vzdáleností od 7,6 až po 15 metrů. Navíc dovoluje projekční vzdálenosti až 88 metrů pro promítání obrazu s maximální úhlopříčkou 600 palců. Při vývoji kladl výrobce důraz na to, aby objektiv zajišťoval minimální snížení jasu, a to i při projekci s použitím dlouhých projekčních vzdáleností. Objektivy Canon dle výrobce rovněž zaručují, že je promítaný obraz ostrý a bez zkreslení či chromatických vad.

canon xeed wx6000

Instalace a údržba

Projektory SX6000 a WX6000 byly navrženy tak, aby jejich instalace a údržba byly maximálně snadné:

  • Dálkové ovládaní elektromechanického zoomu, zaostření a posunu objektivu (s přesností 0,5 pixelu) dovoluje flexibilní nastavení projekce a umožňuje používat projektory samostatně nebo v rámci různých multiprojektorových instalací, mezi něž patří například 3D, instalace více projektorů nad sebou, velkoplošné projekční systémy, stereoskopické projekce nebo zakřivené zobrazovací systémy pro simulaci.
  • 360stupňová projekce znamená, že lze obraz promítat na podlahu, strop i stěny. Lze tak dobře využít pro vytváření obrazových instalací na výstavách, v muzeích či návštěvnických centrech.
  • Testovací vzory jsou nyní snadno přístupné prostřednictvím tlačítka na jeden dotek, které se nachází na dálkových ovladačích projektorů SX6000 a WX6000. To dovoluje přesné nastavení projekce zvláště při použití více projektorů.
  • Obě zařízení jsou kompatibilní s novým kabelovým dálkovým ovládáním určeným pro použití v prostředích, kde jsou zařízení mimo dosah infračerveného signálu nebo kde je třeba infračervenou technologii vypnout v zájmu ochrany projekce před potenciálním nežádoucím rušením.

 

Julian Rutland, ředitel divize Visual Communication Products and Solutions společnosti Canon Europe, uvedl: „Obohacením řady multimediálních projektorů Canon XEED o modely SX6000 a WX6000 nabízíme na trhu řešení Canon pro systémové integrátory v oblasti prezentační techniky a koncové uživatele, kteří požadují vysoký světelný výkon, který zajistí promítaným obrazům mimořádnou působivost, nebo projektor, který umožňuje špičkovou projekci ve velkých prostorách. Tyto projektory stavějí na úspěchu předchozích modelů XEED, které se nyní prosazují a získávají důvěru ve svém oboru díky jedinečné kvalitě obrazu a intuitivní obsluze a instalaci.“

XEED SX6000 a XEED WX6000 budou uvedeny do prodeje ve 4. čtvrtletí roku 2012. „Lékařské“ verze obou modelů (se speciálním obrazovým režimem DICOM) budou uvedeny do prodeje krátce poté. Nový ultradlouhý zoom objektiv bude dostupný ve 4. čtvrtletí roku 2012 a bude kompatibilní se všemi modely řady multimediálních projektorů Canon XEED.

 

Zdroj: TZ Canon

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?