Hlavní navigace

Canon představuje fotoaparát PowerShot SX130 IS

21. 8. 2010

Sdílet

Novinka nabízí snímač s rozlišením 12,1 megapixelů a procesor DIGIC 4. Dvanáctinásobný optický zoom pracuje v rozsahu ohniskových vzdáleností od 28 mm do 336 mm. Integrovaný optický stabilizátor obrazu podle výrobce usnadňuje fotografování za nízkého osvětlení s dlouhými expozičními časy a také eliminuje rozmazání snímků pohybem fotoaparátu při použití maximální ohniskové vzdálenosti. LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0") s 230 000 body volitelně nabízí zobrazování rad a tipů.

PowerShot SX130 IS


PowerShot SX130 IS podporuje 720p HD video se stereofonním zvukem. Zoom umožňuje i při nahrávání používat transfokaci v plném rozsahu a kontinuální automatické zaostřování zajišťuje ostrost pohybujících se objektů. Tento model podporuje nové paměťové karty SDXC, na které lze uložit až 2 TB videí i fotografií.

V režimu (Easy) je většina ovládacích prvků vyřazena a nepotřebné ikony na displeji jsou skryty, takže uživatel se nemusí starat o nastavení. Režim Smart Auto s technologií detekce scény vyhodnocuje a rozpoznává fotografovanou scénu a vybírá nastavení z 28 možností tak, aby bylo za všech okolností dosaženo kýženého výsledku. Smart Flash Exposure kontroluje intenzitu blesku v závislosti na podmínkách fotografování.

Funkce Servo AF a AE automaticky upravují zaostření a expozici sledovaných pohybujících se objektů, zatímco režim Smart Shutter (Inteligentní závěrka) s technologií detekce obličeje umožňuje pořizovat skupinové fotografie s ovládáním samospouště úsměvem, mrknutím nebo přidáním nové tváře do záběru. Fotoaparát dokáže také rozpoznat okamžik, kdy má některá z fotografovaných osob zavřené oči, a varuje fotografa, který tak může počkat na vhodnější okamžik a pořídit kvalitnější snímek.

Režim Miniatura můžete nyní používat jak při fotografování, tak při natáčení videa. Tento efekt napodobuje funkci objektivů typu tilt-shift tak, že objekty na výsledné fotografii vypadají jako zmenšené modely. Rybí oko deformuje obraz podobně jako stejnojmenný typ objektivu a dodává portrétům i krajinám nový rozměr. Režim Super Vivid (Mimořádně živé barvy) zvyšuje sytost barev, zatímco Plakátový efekt dodává snímkům retro vzhled.

PowerShot SX130 IS – hlavní vlastnosti a funkce:

•    Širokoúhlý objektiv s 12násobným zoomem a stabilizátorem obrazu
•    Snímač CCD typu 12,1 Mpix
•    Režimy Smart Auto a Easy s rozpoznáváním až 28 typů scén
•    LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0")
•    Videa ve formátu HD
•    Smart Shutter (Inteligentní závěrka) se samospouští na mrknutí
•    Fotografické režimy včetně efektu Miniatura, který je použitelný i při natáčení videa
•    Rady a tipy
•    Plné manuální ovládání
•    i-Contrast

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality