Hlavní navigace

Canon uvádí na trh PowerShot G12

17. 9. 2010

Sdílet

PowerShot G12 je vybaven systémem Canon HS System se snímačem CCD s rozlišením 10,0 megapixelů v kombinaci s procesorem DIGIC 4. Ovládání úrovně ISO fotografům umožňuje speciální kruhový volič ISO, který nyní dovoluje nastavení v krocích po 1/3.  Uživatelé mají také k dispozici novou funkci Auto ISO, s jejíž pomocí si mohou pro fotografování nastavit maximální požadovanou úroveň ISO a také zadat způsob, jakým fotoaparát bude ISO volit pro dosažení optimální rovnováhy mezi rychlostí závěrky a kvalitou obrazu.

Při fotografování ve velmi tmavých prostředích lze použít režim Slabé osvětlení (Low Light), v němž lze rozsah ISO rozšířit až na hodnotu ISO 12800. V tomto režimu mohou uživatelé ovládat ISO a vyvážení bílé ručně, což jim dovoluje věrné zachycení atmosféry temnějších scén.

PowerShot G12

PowerShot G12 je osazen 28mm širokoúhlým objektivem s 5x optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu, jež dovoluje prodloužení expozičních časů až o 4 kroky nastavení. PowerShot G12 je navíc vybaven technologií hybridní stabilizace obrazu Canon Hybrid IS, která zvyšuje účinnost optického stabilizátoru obrazu při makrofotografii. PowerShot G12 dokáže dosáhnout zaostření objektu ze vzdálenosti 1 cm - technologie hybridní stabilizace Hybrid IS vyrovnává nezáměrný posun fotoaparátu a jeho pohyby v různých úhlech – což jsou dva typy pohybů, jejichž účinky se obzvlášť projeví při výrazném zvětšení obrazu.

Výklopný displej PureColor II VA LCD se vyznačuje úhlopříčkou 7,0 cm (2,8"). Konstrukční řešení displeje dovolující jeho variabilní nastavení umožňuje kompozici snímků z nejrůznějších úhlů, např. z úrovně země nebo z pozice nad hlavou. PowerShot G12 rovněž disponuje optickým hledáčkem (OVF) s možností dioptrického nastavení podle zraku uživatele. Pro prohlížení pořízeného snímku mohou fotografové využít nový integrovaný RGB histogram, který jim umožní kontrolu záběru.

Zkušeným amatérům a profesionálům PowerShot G12 také nabídne funkci záznamu nekomprimovaných snímků RAW a software Canon Digital Photo Professional (DPP) pro úpravy pořízených snímků. Se správným zachycením horizontál a vertikál fotografům pomůže nová funkce elektronické vodováhy. Podle polohy indikátoru na displeji, který používá informace z nového senzoru lineárního posunu, mohou fotografové zkontrolovat, zda mají fotoaparát vyrovnaný, a to v horizontální i vertikální poloze. Možnost výběru poměru stran pro fotografování (Multi-Aspect shooting) z formátů 3:2, 4:3, 1:1, 16:9 a 4:5 uživatelům dovoluje fotografovat podle snímaného objektu a zamýšleného použití snímku.

Jako první model řady G nabízí PowerShot G12 funkci snímání HD videa (720p) frekvencí 24 snímků za sekundu se záznamem stereofonního zvuku. V režimu natáčení videa lze také použít Efekt miniatury, – použitím různých nižších snímkových frekvencí je možné vytvořit zajímavé časosběrné videosnímky, na nichž se objekty jeví jako zmenšené modely. Integrovaný port HDMI kompatibilní s CEC pak umožňuje přehrávání videa a prohlížení fotografií na kompatibilním televizoru HDTV a přímé ovládání pomocí dálkového ovládání televizoru.

Omezené možnosti běžných fotoaparátů rozšiřuje PowerShot G12 novým fotografickým režimem Vysoký dynamický rozsah (High Dynamic Range), který umožňuje zachycení scén s extrémními kontrasty. Při snímání ze stativu PowerShot G12 pořídí tři různé záběry téže scény, jež následně analyzuje a sloučí do jediného snímku.

Canon PowerShot G12 – hlavní vlastnosti a funkce:

•    HS systém
•    Snímač CCD s rozlišením 10 Mpix
•    Širokoúhlý 28mm objektiv s 5násobným zoomem a hybridní stabilizací obrazu (Hybrid IS)
•    Výklopný LCD displej s úhlopříčkou 7,0 cm (2,8"), elektronická vodováha, optický hledáček
•    Otočný ovladač na přední části, plně manuální ovládání a možnost pořizování RAW snímků
•    HD video, HDMI
•    Režim Vysoký dynamický rozsah (High Dynamic Range)
•    Režim Smart Auto
•    Fotografování s různým poměrem stran (Multi-Aspect)
•    Široký systém příslušenství

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?