Hlavní navigace

CanoScan 9000F umožňuje skenování filmů

5. 5. 2010

Sdílet

Skener CanoScan 9000F je nástupcem modelu CanoScan 8800F - podle výrobce se vyznačuje řadou nových funkcí pro zvýšení produktivity. Snímač CCD s rozlišením 9600 x 9600 dpi podle Canonu umožňuje  přesné zachycení detailů, 48bitová barevná hloubka má zase zaručit přesné znázornění barev a dosažení obrazů vhodných pro zvětšení a tisk ve vysokém rozlišení. Nová jednotka filmového adaptéru propouští dovnitř více světla a umožňuje tak vyšší rychlost snímání – skenování jednoho políčka negativu 35mm filmu trvá přibližně 18 sekund (při rozlišení 1200 dpi).

CanoScan 9000F

CanoScan 9000F zachovává mnoho funkcí modelu CanoScan 8800F, včetně možnosti skenování diapozitivů v rámečku a filmů středního formátu ve formě pozitivu i negativu. Zůstává i nulová zahřívací doba a schopnost automatického skenování do PC, e-mailu, kopie nebo PDF. Model CanoScan 9000F nyní disponuje i funkcí přesného optického rozpoznávání znaků (OCR), díky níž lze tištěný text převést do upravovatelných elektronických dokumentů bez nutnosti zdlouhavého přepisování. Součástí modelu je i plně integrovaný adaptér napájení.

Součástí skeneru je technologie automatického retušování a zdokonalení filmu (FARE) Level 3 pro odstraňování prachu a obnovu poškrábaných filmů pomocí infračerveného světla, které vyhledá fyzické defekty na povrchu filmů. Tu doplňují funkce Auto Photo Fix II a Auto Document Fix, které uživateli poskytují kontrolu nad výstupem a kvalitou výsledného obrazu.

Auto Photo Fix II odstraňuje běžné vady, jako jsou vybledlé obličeje, nevýrazný tón pokožky nebo přílišné či nedostatečné nasycení krajinných fotografií. Dokáže rovněž „rozeznat“ druh scenérie na fotografii. Podobně i Auto Document Fix pomocí pokročilé automatické analýzy obrazu a korekce dat v jednotlivých oblastech umožňuje dosažení nádherných a přehledných skenů.

CanoScan 9000F – hlavní charakteristiky:

•    Kvalita – 9600 x 9600 dpi s 48bitovou hloubkou barev
•    Rychlost skenování fotografií a dokumentů – Skenování formátu A4 v rozlišení 300 dpi přibl. za 7 s
•    Rychlost skenování filmů – Skenování 35mm negativu v rozlišení 1200 dpi přibl. za 18 s
•    Kompatibilita s filmy – Adaptér na 12 políček 35mm filmového proužku, 4 diapozitivy v rámečcích 35 mm, film formátu 120 (max. 6 x 22 cm)
•    Funkce – Automatické skenování do PC, e-mailu, kopie nebo PDF
•    Automatická korekce obrazu – Technologie FARE pro automatické odstraňování stop po prachu a škrábancích; z poškozených originálů produkuje snímky v použitelné kvalitě
•    Rychlý přístup k funkcím prostřednictvím 7 programovatelných EZ tlačítek
•    Snadné použití – Auto Photo Fix II a Auto Document Fix
•    Software – SilverFast SE, Adobe Photoshop Elements, MP Navigator EX, ArcSoft PhotoStudio

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?