Hlavní navigace

CES: multimediální přehrávač Super Audio CD se síťovými funkcemi

9. 1. 2019

Sdílet

Na výsledný zvuk má zásadní vliv kvalita síťového napájení. Při něm může vznikat šum a docházet k nestabilním situacím, které kvalitu zvuku snižují, zejména u analogového výstupu. Přehrávač SL-G700 je vybaven samostatnou napájecí jednotkou pro analogový audio výstup a frekvence přepínání u něj funguje stabilně, bez zmíněné nestability neboli flukturace. V kombinaci s originálním, stabilizovaným a pečlivě vyladěným napájecím okruhem poskytuje tato samostatná jednotka stabilní napětí s nízkou úrovní šumu.

U analogového zvukového výstupu hodně záleží na kvalitě D/A převodníku – právě ten totiž převádí signál z digitálních zdrojů (například CD disků) na původní analogové vlny. Nový přehrávač používá systém Asahi Kasei Microdevices DAC AK4497 s velkým odstupem signálu od šumu a nízkým zkreslením, navíc v izolované formě pro levý i pravý kanál. Napájení D/A převodníků se dělí na pět sekcí podle způsobu použití. Napájení hodin využívá kvůli maximální přesnosti původní bateriový okruh (Battery Driven Circuit System). Případnou interferenci mezi levým a pravým kanálem řeší obvod Dual Mono Construction.

Na USB vstupech jsou instalovány zesilovače signálu s nemagnetickými uhlíkovými rezistory se silnou ochranou proti magnetickému zkreslení a s vysoce kvalitními kondenzátory. Díky tomuto systému lze samostatně zastavit jednotlivé digitální moduly, například ty, jimiž se ovládá displej nebo analogová či digitální rozhraní. Tím se při přehrávání hudby dále minimalizuje šum.

Analogový výstupní signál a signál pro sluchátka se zpravidla generuje na stejném D/A obvodu. Model SL-G700 je vybaven samostatným D/A obvodem pro sluchátka, který je na analogovém výstupu nezávislý. Tento obvod je vybaven technologií JENO (Jitter Elimination and Noise-shaping Optimization) pro eliminaci jitteru.

Kromě toho je přehrávač SL-G700 vybaven systémem optimalizace, který automaticky zapíná technologii JENO, jakmile jsou k přehrávači připojena sluchátka. Tím se eliminuje nepříznivý vliv analogového výstupu na kvalitu zvuku, pokud sluchátka nepoužíváme.

Zesilovač pro sluchátka odpovídá třídě AA a využívá samostatných obvodů pro oddělené zesílení proudu i napětí audiosignálu. To umožňuje precizní konverzi signálu PWM ve vysokém rozlišení z modulu JENO na analogový signál. Tím pádem nedochází ke zkreslení v žádném pásmu širokého frekvenčního rozsahu.

Technics SL-G700 podporuje přenos hudby přes Bluetooth, Wi-Fi i Apple AirPlay. Kromě toho je kompatibilní se streamingovými službami jako Spotify nebo TIDAL, s internetovými rádii a funkcemi jako Google Chromecast nebo Google Assistant.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?