Hlavní navigace

CES 2010 přilákal rekordní počet nových vystavovatelů

11. 1. 2010

Sdílet

CES přilákal rekordní počet nových vystavovatelů


Rekordní počet nových vystavovatelů – přes 330 společností – se letos připojil k více než 2 500 vystavovatelům, představujícím technologické inovace na mezinárodním veletrhu 2010 International CES. S více než 20 000 vystavovanými produkty je International CES zřejmě největším veletrhem spotřebních technologií na světě. Expozice CE Spotlights na hlavním výstavním podlaží se zabývaly klíčovými kategoriemi trhu včetně aplikací, zelených a herních technologií, služeb založených na geografické pozici a mnohých dalších. CES je pořádán společností Consumer Electronics Association (CEA) a probíhá od 7. do 10. ledna 2010 v Las Vegas v Nevadě.

Na hlavním výstavním podlaží 2010 CES se odehrálo několik expozic CE Spotlights, které se zabývaly různými kategoriemi. Mezi nimi se nacházely například: pavilon iLounge, prezentující technologie spojené s produkty iPod, iPhone and Mac; Living in Digital Times (Život v digitální době), zaměřující se na veškeré lifestylové technologie; EHX@CES s vybranými produkty spotřební elektroniky pro domov a komerční využití; Sustainable Planet (Udržitelná planeta), prezentující nejnovější „zelené“ technologie včetně pokroku v ekologickém stavitelství, technologií založených na alternativních energiích a možností využití energetické technologie smart grid a Gaming Showcase s přehlídkou nejnovějšího herního hardwaru a softwaru.

Důležité projevy na veletrhu 2010 International CES přednesly významné osobnosti v oblasti technologie a obchodu, mezi něž patří například Steve Ballmer ze společnosti Microsoft, Alan Mulally ze společnosti Ford, Paul Otellini ze společnosti Intel, Dr. Paul Jacobs ze společnosti Qualcomm a také Olli-Pekka Kallasvuo ze společnosti Nokia a Zhou Houjian ze společnosti Hisense, jejichž projev byl součástí programu Technology and Emerging Countries (Technologie a rozvojové země).

Veletrh 2010 CES navíc hostil více než 250 prezentací a 800 přednášejících jako součást programu konferencí na CESu, pokrývajícího množství relevantních témat od sociálních médií, přes bezpečné řízení až po technologické normy. Pro více informací o veletrhu 2010 International CES navštivte CESweb.org.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality