Hlavní navigace

České Radiokomunikace budují robustní vysokokapacitní síť národního rozsahu

26. 8. 2009

Sdílet

České Radiokomunikace pokračují v budování páteřní sítě

České Radiokomunikace disponují rozsáhlou optickou sítí a nasazením moderní přenosové technologie L2/L3 výrazným způsobem zvýší kapacitu této sítě. Prostřednictvím L2 vrstvy jsou poskytovány služby typu Ethernet a L3 umožňuje poskytovat MPLS služby (Multiprotocol Label Switching), které nabízejí přirozenou podporu IP protokolu, jež je využíván většinou klientských aplikací (data, hlas, video), a možnost tvorby oddělených virtuálních privátních sítí (VPN).

"Nová L2/L3 síť nám umožní poskytovat kvalitní velkoobchodní služby poskytovatelům internetového připojení (ISP). Tímto krokem potvrzujeme, že naše společnost je silná a zdravá, neboť výše investic do vybudování této sítě se pohybuje v řádech desítek miliónů korun," říká David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací. "Dokazujeme tím, že jako jednička na trhu alternativních operátorů se držíme našeho poslání a nabízíme zákazníkům služby dle jejich přání a požadavků, a to navzdory finanční krizi," doplňuje David Mašát.

„Vybudováním L2/L3 sítě výrazně zvýšíme nejen kapacitu naší páteřní sítě, ale také dokážeme nabídnout nové typy vysoce kvalitních služeb na nejvyšší technologické úrovni všem našim stávajícím i novým zákazníkům. L2/L3 síť klientům umožní lépe     a efektivněji řídit vlastní datové sítě, což sníží jejich interní náklady a zlepší výkonnost sítě," dodává Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací.

L2/L3 síť České Radiokomunikace využijí také pro připojení svých základnových stanic technologie WiMAX. Prostřednictvím WiMAXu jsou poskytovány komplexní telekomunikační služby středním a malým společnostem včetně živnostníků. WiMAX má navíc i potenciál využití pro domácnosti (Premium WiMAX). WiMAXová síť je již postupně uváděna do provozu ve většině velkých českých měst.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality