Hlavní navigace

České Radiokomunikace vylepšují zálohování v cloudu

4. 6. 2016

Sdílet

„ČRa nabízejí adekvátní variantu zálohování pro každou společnost a její specifické potřeby. Pro některé firmy je důležitá fyzická záloha a záložní pracoviště, menší a střední firmy však dávají důraz na efektivitu a flexibilitu práce s daty, výhodnější je pro ně tedy cloudová varianta. Zálohování nabývá na důležitosti. Pro řadu firem je už velmi krátká doba, tedy už 1 hodina bez dat a fungujících systémů, velmi kritická,” uvádí MarekErneker, produktový manažer cloudů, ČRa.

Služba ČRa Backup přináší malým a středním firmám univerzální a flexibilní řešení pro zálohování jejich dat. Data jsou přenášena do vysokokapacitního úložiště, kde je zajištěno jejich bezpečné uložení. Zálohy probíhají šifrovanou formou prostřednictvím běžného internetového připojení, přes které se přenáší komprimované rozdílové přírůstky dat od poslední zálohy. Proces zálohování je spravován přímo zákazníkem, prostřednictvím online portálu s možností velmi detailního nastavení. Ten umožňuje řídit nejen plány záloh či držení retencí, ale také obnovu dat.

ČRa Disaster Recovery je inteligentní pojistka pro firmy, které díky této službě, v případě, že by se s jejich systémy cokoliv stalo, mohou kdykoliv obratem spustit jejich zálohy z datového centra ČRa DC Tower na Žižkově. Služba provede prvotní replikaci všech systémů a následně nonstop aktualizuje repliky jednotlivých serverů v přednastaveném časovém intervalu. Využívá integrovaných funkcí v České republice velice rozšířené virtualizační platformy VMware.

ČRa Remote NAS je úložiště v kapacitách až stovek TB pro ukládání, online archivy či odlévání dat. Kromě přístupové rychlosti přináší služba výhody v podobě dostupnosti prostřednictví cloudu, datového centra či telekomunikačního propoje, synchronizace dat do oddělené lokality a možnost vytváření obrazů a zajištění retence dat. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?