Hlavní navigace

Český statistický úřad zveřejnil data o využívání internetu, mobilních telefonů a pevných linek

25. 7. 2009

Sdílet

Kolik z nás používá internet, mobil a pevné linky?

 

Z analýzy ČSÚ (www.czso.cz) vyplývá, že pokud na konci roku 2000 používalo ve světě internet přibližně 360 milionů lidí, tak v 1. čtvrtletí roku 2009 to bylo již přes 1,5 miliardy, což činí téměř čtvrtinu (23,8 %) světové populace,  jak uvádí Internet Worlds Stats. V České republice ve 2. čtvrtletí 2008 používala internet více jak polovina (54 %) populace starší 16ti let, tj.  dvakrát tolik než na konci roku 2003 (zdroj: ČSÚ).

Český statistický úřad pravidelně publikuje oficiální statistická data o stavu a vývoji infrastruktury v oblasti elektronických komunikací v České republice i ve světě. Tato data pochází  od poskytovatelů těchto služeb. Jde především o základní údaje o počtu telefonních linek, aktivních SIM karet, vysokorychlostních internetových přípojek a registrovaných internetových domén.

Tyto údaje jsou dále doplněny  o data týkající se rozšíření internetu v jednotlivých sektorech společnosti, jako jsou domácnosti, podniky, veřejná správa, zdravotnická zařízení a školy, a o údaje o jednotlivcích používajících mobilní telefon a internet. V případě existence oficiálních statistik pro mezinárodní srovnání jsou tato data taktéž uvedena.

Podrobné analýzy a zajímavé komentáře k jednotlivým zkoumaným oblastem naleznete velmi pěkně a přehledně zpracovány na následujících odkazech:

Pevná telefonní síť

Mobilní telefonní síť

Internet

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?