Hlavní navigace

Chcete číst zprávy na webu? Zaplaťte, vzkazuje Murdoch

27. 3. 2010

Sdílet

News Corp zpoplatňuje první zpravodajské weby v Evropě

Mediální magnát Rupert Murdoch pokračuje v realizaci svého "snu" zpoplatněného webového zpravodajství a od června zavádí poplatky za přístup na internetové stránky britských deníků The Times a The Sunday Times. Legendární ostrovní deníky jsou nejčtenějším seriózním periodikem v zemi.

Podle nového obchodního modelu zmíněných deníku si budou muset internetoví uživatelé zaplatit za jednodenní přístup na zpravodajské weby jednu libru (přibližně 28 korun), za týden pak budou The Times a The Sunday Times inkasovat dvě libry. Předplatitelé papírové verze novin budou mít přístup na weby i nadále zdarma.

Britské The Times jsou vůbec prvním zpravodajským deníkem v Evropě, jejichž web bude pro uživatele zpoplatněn. Podle mnohých jde o velmi riskantní podnik, jelikož jen pět procent čtenářů ostrovních novin si je momentálně ochotno za zprávy na webu zaplatit. Murdoch si je prý tohoto nebezpečí plně vědom, avšak i pět procent platících čtenářů přinese více peněz než nikdo neplatící, což je pro něj rozhodující faktor.

Murdoch již rozjel zpoplatnění internetového zpravodajství v zámoří, kde si zatím čtenáři platí za podstatnou část online článků deníku The Wall Street Journal.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality