Hlavní navigace

Chcete tisknout? Pošlete své HP tiskárně e-mail

1. 7. 2010

Sdílet

Společnost HP představila novou technologii, která propojuje klasickou tiskárnu se světem elektronické komunikace a přidává možnost práce na vzdálených serverech, v tzv. cloudu. Klíčem k dosažení tohoto stavu je nová technologie HP ePrint, díky níž pošlete e-mail a dokument se vytiskne na jakékoli tiskárně HP kompatibilní s HP ePrint. Následně lze ukládat dokumenty nebo soubory v cloudech a případně je přímo i tisknout, je-li potřeba. Tiskárny se následně promění na jakési publikační platformy se širokými možnostmi pro úpravu tiskových úloh, které pak mohou být poslány přímo na tiskárnu doma či v kanceláři.

Pro zabezpečení tisku implementovala společnost HP mnoho úprav s cílem umožnit majitelům zařízení tisknout pouze ty dokumenty, které chtějí. Mezi tato opatření patří i možnost nastavit tiskárnu tak, aby přijímala tiskové úlohy pouze z předdefinovaných adres. Platforma HP ePrint využívá cloud k tomu, aby překonala bariéry vzdálenosti a konektivity a umožnila lidem posílat ze svých mobilních zařízení soubory, které chtějí vytisknout.

Každá tiskárna HP ePrint bude mít svou emailovou adresu, která odesílateli umožní tisknout stejným způsobem, jakoby odesílal běžný e-mail. Pomocí mobilní aplikace HP ePrint na svém chytrém telefonu mohou dále zákazníci dokumenty odesílat k vytištění domů, do kanceláře, nebo časem na veřejné tiskové zařízení. Uživatelé budou moci kromě jiného obsahu zasílat dokumenty vytvořené pomocí Microsoft Office, soubory ve formátu Adobe PDF nebo obrázky ve formátu JPEG.

Připojení k webu nabídne chystaná řada tiskáren HP Photosmart, které budou na český trh uvedeny na podzim. Opět se bude jednat o široké portfolio v cenovém rozpětí zhruba od výše uvedených 99 euro (2600 Kč) za základní model až po multifunkci HP Photosmart Premium Fax e-All-in-One za cca 249 euro (7000 Kč).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?