Hlavní navigace

CheckPoint nabízí Smart-1, systém sjednocující správu různých bezpečnostních prvků

1. 9. 2009

Sdílet

Novou řadu správních bezpečnostních systémů Smart-1 představila firma Check Point. Podle výrobce je první, která podnikům přináší rozšiřitelné řešení, jež sjednocuje řízení bezpečnostní politiky pro síť, IPS i koncové body a zároveň poskytuje kapacitu až 12 TB pro záznam (logování) provozu.
Bezpečnostní administrátoři investují velké úsilí do řízení bezpečnostní politiky zodpovědné za zabezpečení sítě a koncových bodů. Zařízení Smart-1 jsou navržena tak, aby tento proces co nejvíce zjednodušila. Prostřednictvím jediné konzole mohou správci řídit bezpečnostní politiku IPS, koncových bodů a celé sítě.
Pomocí architektury tzv. softwarových bladů (modulů) lze podle aktuální potřeby rozšířit standardní schopnosti zařízení Smart-1 přidáním dalších řídicích bladů pro správu sítě.
Smart-1 též zefektivňuje bezpečnostní management tím, že nabízí integrovanou diskovou kapacitu pro ukládání veškerých logů napříč všemi podnikovými zařízeními. Tato vlastnost administrátorům pomáhá splňovat bezpečnostní standardy a provádět hloubkové analýzy možných incidentů.
Smart-1 nabízí díky neobvykle velké kapacitě úložného prostoru a vysokému výkonu snadný přístup k datům o provozu sítě. Až 12 TB (terabytů) integrovaného diskového pole RAID poskytuje přibližně tříletý přehled o všech záznamech firemního síťového provozu. Systémový výkon umožňuje ukládat až 30 000 logů za sekundu. Díky vestavěné podpoře Storage Area Networks (SAN) a rychlé optické konektivitě eliminuje zařízení Smart-1 náklady na zajištění, nasazení a údržbu vyhrazené infrastruktury pro ukládání dat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?