Hlavní navigace

CheckPoint nabízí zabezpečené virtualizované pracoviště na jakémkoliv PC

4. 3. 2010

Sdílet

Abra se spouští automaticky na jakémkoliv PC formou zabezpečeného virtuálního pracovního prostředí a obsahuje šifrovaný prostor k ochraně uložených dat přímo na zařízení (jde o kapacitu 4, respektive 8 GB, pro šifrování se používá 256bitové AES).

Produkt byl vytvořen ve spolupráci se společností Sandisk a kombinuje technologie Check Pointu pro virtualizaci, VPN či zabezpečení a šifrovaný USB disk SanDisku . Uživatelé jednoduše zasunou USB Abra do počítače se systémem Windows a po uvedení svých přihlašovacích údajů se PC podle výrobce změní na zabezpečený podnikový desktop.

K ochraně citlivých dat uložených na USB Abra používá zařízení několik bezpečnostních opatření - hardwarové i softwarové šifrování chrání data při uložení i při jejich používání, program Control definuje typy aplikací používaných Abrou, aby ochránil podnikové sítě před malwarem spojeným s neoprávněnými aplikacemi. A konečně virtualizační technologie izoluje pracovní relaci Abry od hostitelského počítače, což zajišťuje, že citlivá data zůstávají na USB disku Abra a preventivně působí i proti ztrátě dat.

„Abra může změnit styl, jakým lidé vzdáleně pracují. Je to nový jednoduchý způsob pro bezpečnou mobilní práci," říká David Řeháček, marketingový manažer společnosti Check Point. „Abra není srovnatelná s žádným jiným nástrojem. Nejenže kombinuje virtualizaci, VPN a silné zabezpečení dat do jediného miniaturního přenosného zařízení, ale činí tak jednoduchým, použitelným a nákladově efektivním způsobem. S USB Abra budou lidé schopni pracovat vzdáleně a bezpečně bez nutnosti nosit s sebou drahé a těžké notebooky.“

Mobilní pracovníci a externí partneři přistupující na firemní síť prostřednictvím vlastních zařízení mohu podle Check Pointu ohrozit podniková data a být hrozbou i pro celou síť. Například mobilní pracovník s uloženými firemními daty na domácím PC může nechtěně vystavit podnikové informace zneužití, když jeho dítě nebo jiný uživatel navštíví stránky pro sdílení souborů (P2P) nebo je pošle jako přílohu přes programy pro zasílání rychlých zpráv (instant messangers). Obdobně může externí partner omylem poslat podniková důvěrná data jinému klientovi. Bez ohledu na záměr, potenciální škody způsobené ztrátou či zveřejněním dat je stejný.

 

Vlastnosti a výhody produktu Abra dle výrobce:

*Standardní uživatelské prostředí systému Windows umožňuje snadnou orientaci a rychlou adaptaci uživatelů

•Zabraňuje úniku dat prostřednictvím kontroly provozu směrem do sítě a na webové stránky

•Kontrola přenosu souborů umožňuje jejich výměnu mezi osobním a firemním pracovním prostředím, která je kontrolována firemní bezpečnostní politikou.

•Automaticky vyhledává na hostitelském počítači přítomnost antivirového řešení od známého výrobce a zjišťuje jeho aktivní stav.

•Autentifikace uživatelů vyžaduje minimální sílu hesla, stejně jako certifikáty a tokeny pro několika úrovňové ověřování. Použití 'virtuální klávesnice' při přihlášení blokuje možnost krádeže hesla přes keyloggery (programy pro zaznamenávání stisknutých kláves)

•Centrální správa pomocí Check Point SmartDashboard nabízí administraci bezpečnostních politik a aktualizace prostřednictvím serverů Check Point, včetně ověřování a dodržování pravidel skenování a VPN nastavení.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?