Hlavní navigace

Chrome předčil Firefox v získávání nových uživatelů

3. 11. 2009

Sdílet

Google Chrome získává uživatele rychleji než Firefox

Podle statistik uznávané průzkumné společnosti Net Applications se za uplynulý měsíc zvýšil podíl prohlížeče Google Chrome o 0,4 procenta na 3,6 procent. Firefox z dílny společnosti Mozilla také získal nové uživatele, ale na rychlost růstu Google Chrome nedosáhl. Druhý nejpoužívanější browser na světě zvýšil svůj podíl na trhu 0,3 procenta na 24 procent.

Přestože je Firefox stále rozhodně užívanějším prohlížečem, je tato schopnost Googlu získávat pro svůj prohlížeč rychleji nové uživatele velmi důležitá. Stojí za tím především silná marketingová kampaň Googlu, který svůj Chrome propaguje téměř ve všech svých službách. I když Mozilla nepatří právě k nejmenším firmám, nemůže si ani zdaleka dovolit takovou propagaci jako Google.

Další zajímavou částí říjnových statistik je také vývoj uživatelů u Internet Exploreru. Ten samozřejmě svůj podíl neustále ztrácí, avšak poprvé momentálně více lidí používá verzi IE 8 než IE 7. Obapohlížeče mají podíl těsně nad osmnácti procenty trhu. Nejpoužívanější ze všech „explorerů“ je však paradoxně stále zastaralý IE 6 s 23% podílem na trhu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?