Hlavní navigace

Chystá se konzole Nintendo 64 Classic?

21. 7. 2017

Sdílet

Dva z nich patří ke konzolím, které již v oběhu jsou – jmenovitě ke Switch a již nevyráběném NES Classic Edition. Třetí je součástí chystané Super NES Classic Edition. Čtvrtý je ovladač konzole, která v oběhu není, respektive je, ale jen mezi sběrateli, a to zařízení Nintendo 64.

Proč by Nintendo u EUIPO vyplňovalo dokumenty ke konzoli, kterou přestalo vyrábět v roce 2003? Ačkoliv prozatím nebylo nic ani slůvkem naznačeno, natož tak oficiálně oznámeno, je velká pravděpodobnost, že Nintendo plánuje v blízké budoucnosti vydat N64 Classic Edition. Ačkoliv jde o pouhou spekulaci, byl by to logický závěr, vezmeme-li v úvahu nedávné kroky společnosti týkající se retro hraní i reakce spotřebitelů na ně.

Když Nintendo loni v listopadu znovu vydalo zmenšenou verzi NES, vyprodala se téměř okamžitě. Když společnost letos v dubnu tuto plug-and-play konzoli přestala vyrábět, poptávka po ní neutichla, spíše naopak. Zařízení se při vydání prodávalo za 60 dolarů (1 500 Kč), ale dnes můžete být rádi, když ho z druhé ruky seženete za trojnásobek, což už je cena konzolí nových generací.

Nintendo se nyní chystá vydat Super NES Classic. Tato minikonzole bude mít jen 21 her, ale jednou z nich bude čerstvě vydaná Star Fox 2, která by sama o sobě měla zajistit úspěch.

Další věcí, která zvyšuje pravděpodobnost opětovného vydání N64, je logo ovladače, které je součástí dokumentů pro EUIPO. NES Classic měl podobné logo na víku krabice, na oficiální webové stránce Nintenda i na dokumentech pro úřady pro duševní vlastnictví.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?