Hlavní navigace

Cílem Firefoxu 66 je zredukovat běžné online nepříjemnosti

20. 3. 2019

Sdílet

Už dříve se v souvislosti s Firefoxem 66 hovořilo o blokování automatického přehrávání obsahu. Funguje to však pouze v případě videí, které zároveň automaticky přehrávají zvuk. Klipy, které se automaticky přehrávají třeba na Facebooku, a které mívají standardně vypnuté audio, tak touto funkcí nebudou ovlivněny.

Pokud byste se na pozastavené video chtěli přece jenom podívat, stačí kliknout na tlačítko pro přehrávání. Podobně můžete přidávat stránky na váš seznam povolených, aby už je Firefox do budoucna neblokoval. Pro přístup k tomuto seznamu klikněte na malé „i“ s kruhem okolo v adresním řádku, a pak jít na Povolení a z vyskakovacího menu zvolit možnost „povolit.“

Firefox 66 dále přichází s kotvením scrollování. Tahle funkce si pamatuje, kde se na dané webové stránce nacházíte, a zajišťuje, že pomalu nabíhající reklamy nebo obrázky nezpůsobí pohyb stránky při načítání těchto prvků.

Ve Firefoxu 66 je zároveň efektivnější vyhledávání, máte-li otevřenou celou řadu panelů. V této souvislosti jste si možná všimli tzv. „tab-overflow“ menu – šipky směřující dolů, která se objevuje po pravé straně tlačítka plus, kterým můžete otevřít nový panel. Nyní můžete prohledávat všechny otevřené panely právě skrze toto menu.

Tyto a další funkce naleznete v nejnovějším stabilním vydání Firefoxu 66 pro vaši vybranou platformu.

Zdroj: Techspot.om (český překlad převzat z BusinessWorld.cz)

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality