Hlavní navigace

Čínská firma hodlá žalovat Apple kvůli iPadu, jenž je podobný jejich tabletu P88

1. 2. 2010

Sdílet

Na Apple se chystá žaloba kvůli iPadu

Čínská společnost Shenzen Great Loong Brother Industrial (SGLBI) zvažuje žalobu na Apple kvůli nově představenému iPadu, který je podle zástupců čínského výrobce až příliš podobný jejich tabletu P88. SGLBI prodává svá zařízení také ve Spojených státech, kde by se zřejmě případný soud uskutečnil. Hlavní důvodem by byla designová podobnost iPadu a P88. Čínský tablet se přitom začal prodávat již v loňském roce.

Firma Shenzen Great Loong Brother Industrial je z jihočínského města Šen-čen, které je známe produkcí okopírovaných telefonů a jiných zařízeních, které jsou pro svůj původ obecně nazývány "shanzai". "V tomto případě ale my nejsme shanzai, protože jsme přišli s tabletem jako první," říká jeden z představitelů čínského výrobce.

Čtěte také: Kdo si koupí iPad?

P88 je o něco těžší než iPad a vydrží při běhu na baterie více než pětkrát méně než zařízení Applu. Oba tablety ale používají stejně velký dotykový displej s černým ohraničením.

Problémy by pro Steva Jobse mohla znamenat i japonská společnost Fujitsu, která prohlásila, že to ona má právo na název iPad.

Tisková mluvčí Applu odmítla celou záležitost komentovat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?