Hlavní navigace

Cisco letos představí telepresence pro domácnosti

14. 1. 2010

Sdílet

Nové řešení bude využívat existujících HDTV a širokopásmového připojení


Společnost Cisco letos v USA i Evropě otestuje první řešení telepresence pro domácnosti. Lidem umožní komunikovat „tváří v tvář“ na dálku se svou rodinou či příbuznými prostřednictvím jejich existujících HDTV a širokopásmového připojení přímo ze svých obývacích pokojů. Podle odhadů společnosti IDC bude v roce 2010 jen v USA okolo 32 milionů domácností disponovat dostatečnou kvalitou širokopásmového připojení, která bude pro používání domácí telepresence potřeba.

Jak společnost Cisco oznámila na nedávném veletrhu Consumer Electronics Show (CES), první testování domácí telepresence proběhne letos na jaře v USA ve spolupráci s operátorem Verizon a později v průběhu letošního roku pak ve Francii ve spolupráci s operátorem France Telecom.

 

Telepresence Cisco


Cisco v souvislosti s veletrhem spotřební elektroniky CES rovněž uvedlo, že dosud prodalo již více než 200 milionů spotřebních zařízení. Šlo především o domácí síťová zařízení Linksys by Cisco a videokamery Flip Video, prostřednictvím kterých mohou uživatelé mezi sebou sdílet videa. Cisco uvedlo, že jen v prosinci 2009 bylo prostřednictvím software FlipShare, který umožňuje sdílet videa například na sociální sítě, nahráno více než milion videí. Nahraná videa představují celkovou stopáž okolo tří milionů minut, což je oproti prosinci roku 2008 nárůst o 395 procent.

Cisco rovněž oznámilo další partnerství v rámci své platformy Eos, která umožňuje spravovat široké portfolio webových stránek s multimediálním obsahem a využívat na nich řadu vlastností sociálních sítí, například hodnocení, komentáře, diskuse nebo sdílení hudby, fotografií a videa. K dosavadnímu partnerovi Warner Music Group se připojili další zákazníci jako například Travel Channel, All Access Today nebo The Eleven Seven Music Group/Tenth Street Entertainment.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?