Hlavní navigace

Citrix chce odbourat bariéry na cestě ke cloudu

8. 10. 2010

Sdílet

Nové produkty Citrix OpenCloud Access a Bridge mají umožnit využívání interních i externích služeb bez ohledu na typ hypervisoru, sítě nebo aplikace.

Tyto doplňky platformy Citrix OpenCloud mají za cíl zajistit důvěryhodnost, výkon a bezpečnost firemního datového centra pro jakékoli interní nebo externí cloudové prostředí a usnadnit tak firmám připojení k libovolné cloudové službě bez ohledu na použitý typ hypervisoru, sítě nebo aplikace. Nové To má pomoci v situaci, kdy narůstá počet dodavatelů nabízejících navzájem si konkurující proprietární cloudové systémy. Namísto čekání na vítěze „cloudových válek“ mohou zákazníci využívající nové produkty Citrix OpenCloud připojit svoje uživatele k jakékoli externím cloudové službě, která je pro jejich práci užitečná, a překonat omezení daná hypervisory, bezpečnostními standardy, dohodami o úrovni poskytovaných služeb (SLA), sítěmi a lokalitou.

Další novinkou bylo představení nové verze Citrix Receiveru, jež umožňuje IT oddělením akceptovat miliony nových zařízení a také využívat novou generaci aplikací.

Univerzální softwarový klient Citrix Receiver má usnadnit přístup k libovolným existujícím firemním aplikacím, desktopům nebo dokumentů na jakémkoliv zařízení typu PC, Mac, notebook, tenký klient, tablet nebo smartphone.Tato nová verze přináší mj. zlepšení uživatelského komfortu včetně možnosti dotykového ovládání existujících Windows aplikací na libovolném tabletu nebo smartphonu s dotykovým displejem a také podporu pro širokou škálu nových zařízení, jako jsou například BlackBerry PlayBook, Cisco Cius, Dell Streak či Samsung Galaxy.

Citrix představil také novou verzi Citrix Receiveru pro iPad, která přináší vylepšení uživatelského prostředí a ovládání dotykem i gesty pro připravovaný Apple iOS 4.2. Tyto doplňky umožňují IT oddělením „udělit požehnání“ zaměstnancům a dodavatelům, kteří si přinášejí tato nová zařízení s sebou do firmy nebo pracují na dálku přes svůj domácí počítač.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?