Hlavní navigace

Cloudová BI BellaDati 2.4 rozšíří podporu mobilních zařízení a on-line prodej analýz

24. 2. 2011

Sdílet

BellaDati 2.4 bude aktuálně uvedena na trh 1. března 2011 a rozšíří stávající funkcionalitu tohoto BI řešení. K nejzajímavějším novinkám má podle Martina Trgini, výkonného ředitele společnosti Trgiman, patřit vůbec první on-line trh s analytickými daty nazvaný Mercato. Ten má v kombinaci s BellaDati umožnit analytikům vytvořit analýzy a prodávat je zákazníkům on-line. Placené i neplacené analýzy v grafech najde uživatel ve vyhledávači. Zastoupeny jsou kategorie  včetně médií, průzkumů trhu či veřejného sektoru. Mercato bude dostupné nejprve jako beta verze.

Další novinkou v BellaDati 2.4 je podpora mobilních zařízení. Manažer díky tomu může sledovat a komentovat analýzy ze zařízení jako iPad, Nokia N8 nebo iPhone všude, kde je dostupný internet.

BellaDati je BI řešení, které pomáhá podnikům sledovat a analyzovat podniková data. Je určeno jak pro malé a střední firmy, tak i pro největší korporace. Součástí řešení BellaDati jsou konektory na řadu podnikových IS, jako je např. Pohoda, SAP, Microsoft Dynamics CRM a také je k dispozici analýza dat dostupných na internetu z Google Docs, Google Analytics nebo e-bankingu České spořitelny. Importovány mohou být také soubory ve formátech Excel, XML a CSV do vlastního OLAP datového skladu.

Kromě analýz spokojenosti zákazníků, prodeje zboží a generování různých pohledů na data v podnikových systémech lze BellaDati využít i pro sledování konkurence a trhu či pro vyhodnocování marketingových kampaní. Využití tak má najít jak mezi manažery, kteří pomocí něj mohou sledovat aktuální výkon podniku v okně webového prohlížeče i mezi analytiky, pro tvorbu analýz pro klienty. Reporty lze exportovat přímo do PowerPointu a jiných formátů, či sdílet mezi více uživateli podniku, kteří nad nimi mohou komunikovat způsobem známým ze sociálních sítí.

Od minulého měsíce je BellaDati od společnosti Trgiman také k dispozici v on-line obchodu Chrome Web store.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?