Hlavní navigace

ColdFusion 9 a ColdFusion Builder od Adobe vylepší vývoj bohatých uživatelských rozhraní firemních aplikací

16. 7. 2009

Sdílet

Vývojáři pro ColdFusion mohou podle výrobce nyní využít větší integraci s platformou Adobe Flash představující kompletní systém integrovaných nástrojů, frameworků, klientů a serverů pro vývoj webových aplikací, obsahu a videa, běžící shodně na různých operačních systémech a zařízeních. Výsledkem je, že vývojáři a IT specialisté mají k dispozici snadnější způsob vytváření bohatých uživatelských rozhraní pro podnikové aplikace a pro integraci všech jejich stávajících technologií.
„ColdFusion 9 má několik nových funkcí, které jsou zajímavé pro podnikové zákazníky. Zejména se jedná o integraci se servery Microsoft SharePoint a schopnost číst a zapisovat dokumenty Microsoft Office jako součást obchodních procesů," řekl Joel Cox, IT produktový manažer společnosti Goodyear. „Nová řada nástrojů s těsnější integrací staví ColdFusion na novou úroveň funkčnosti pro vývojáře i podnikové uživatele."
ColdFusion 9 urychluje vývojový cyklus tím, že redukuje složitou a výkonnou obchodní logiku na několik málo řádků kódu. Aplikace ColdFusion 9 mají snadný přístup k datům ze stávající podnikové infrastruktury, včetně serverů Microsoft SharePoint, souborů Microsoft Office a standardů pro portlety. Mezi nové funkce v ColdFusion 9 patří také aplikace Adobe AIR pro správu více serverů ColdFusion z jednoho místa pomáhající ušetřit čas a vyloučit zbytečné úkony. ColdFusion 9 také nabízí synchronizaci mezi lokální a vzdálenou databází pomocí technologie Adobe AIR umožňující uživatelům používat aplikaci bez ohledu na připojení k internetu. Navíc úzká integrace s objektově-relačním mapováním v Hibernate dovoluje vývojářům vytvářet aplikace nezávislé na databázi. Kombinace těchto nových funkcí může umožnit rychlejší vývoj a nasazení webových aplikací.
ColdFusion Builder nabízí sjednocené, přizpůsobitelné a rozšířitelné vývojové prostředí pro programování aplikací, správu serverů a nasazování projektů. Obsahuje nástroje pro ladění aplikací z integrovaného prostředí, vzdálenou podporu a uživatelské generování kódu, přizpůsobitelné vývojové prostředí a podporu pro aplikace vytvořené ve verzích ColdFusion 7 a 8. Používání softwaru ColdFusion Builder umožní zvýšit produktivitu vývojářů pomocí automatizace některých úkonů a opakovaným využitím kódu. Protože nástroje ColdFusion Builder i Adobe Flash Builder jsou založené na Eclipse, existuje mezi nimi těsná integrace funkcí a vylepšený pracovní postup pro generování klientského a serverového kódu. To vede k tomu, že vývojáři mohou jednoduše vytvářet bohatá uživatelská rozhraní a aplikace s logikou ColdFusion na straně serveru.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?