Hlavní navigace

Creative Suite 5 poprvé přináší integraci on-line služeb a aplikací Adobe

13. 4. 2010

Sdílet

Sada například poprvé integruje on-line obsah a možnosti optimalizace digitálního marketingu a zahrnuje přístup k technologiím Omniture pro zachycení, ukládání a analýzu informací, které generují webové stránky a další zdroje. Navíc je v sadě zcela nová komponenta Flash Catalyst, umožňující navrhovat interaktivní obsah bez programování a zlepšující procesy spolupráce mezi návrháři a vývojáři.

Rodina produktů Adobe CS5 také umožňuje vytváření obsahu a aplikací pro přehrávač Flash Player 10.1 a prostředí AIR 2, které budou optimalizované pro vysoký výkon na obrazovkách mobilních přístrojů a navrženy tak, aby využily vlastní schopnosti těchto zařízení pro vytvoření bohatšího a poutavějšího uživatelského zážitku.

Creative Suite 5 Master Collection obsahuje Photoshop CS5, Illustrator CS5, InDesign CS5, Flash Catalyst CS5, Flash CS5 Professional, Dreamweaver CS5, Premiere Pro CS5 a After Effects CS5. Tyto nástroje jsou k dispozici také samostatně nebo v jednom z pěti vydání sady Creative Suite.

Řada produktů Creative Suite 5 zahrnuje sady Creative Suite 5 Master Collection, Creative Suite 5 Design Premium, Creative Suite 5 Web Premium, Creative Suite 5 Production Premium, Creative Suite 5 Design Standard a také 15 samostatných produktů, související technologie a integraci s novými službami Adobe CS Live (služby CS Live jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně).

Uvedení lokalizovaných verzí produktů Adobe Creative Suite 5 na český trh se očekává v květnu 2010. Očekávané koncové ceny jednotlivých sad budou 59 930 Kč za CS5 Master Collection, 44 430 Kč za CS5 Design Premium,

38 660 Kč za CS5 Web Premium, 52 470 Kč za CS5 Production Premium a 32 850 Kč za CS5 Design Standard. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Další informace o produktech dle výrobce:

Do sady Creative Suite 5 Master Collection bylo začleněno více než 250 nových funkcí. InDesign CS5 podporuje přechod na digitální publikování s novými interaktivními dokumenty a vylepšenou podporou pro elektronická čtecí zařízení. Nový impuls do vytváření a úprav obrazů přináší technologie Truer Edge v programu Photoshop CS5, která nabízí lepší metodu detekce okrajů, takže dostaneme výsledky maskování za kratší čas. Photoshop CS5 také obsahuje možnost odstranit nějaký prvek z obrazu a okamžitě nahradit chybějící obrazové body výplní respektující obsah. Nové volby tahu umožní uživatelům programu Illustrator CS5 vytvářet tahy

s proměnlivou tloušťkou a přesně nastavovat tloušťku tahu v jeho libovolném bodě.

Technické změny ve všech částech sady Adobe Creative Suite 5 Master Collection se podílejí na podstatném zvýšení výkonu. Photoshop, Premiere Pro a After Effects jsou nyní nativní 64bitové aplikace v Mac OS i Windows, což umožní uživatelům plynulejší práci na projektech s vysokým rozlišením.

Přehrávací modul Mercury s akcelerací v GPU NVIDIA umožňuje uživatelům programu Premiere Pro CS5 rychlejší otevírání projektů, úpravu HD sekvencí s bohatými efekty v reálném čase a přehrávání komplexních projektů bez rendrování. Nástroj Roto Brush šetřící čas v programu After Effects pomůže uživatelům oddělit pohyblivé prvky popředí prý za zlomek normálního času. Navíc program Dreamweaver CS5 nyní podporuje populární systémy pro správu obsahu Drupal, Joomla! a WordPress, takže umožní návrhářům získat přímo v rámci produktu přesné zobrazení dynamického obsahu webu.

Produkty z Adobe Creative Suite 5 jsou integrované s novými službami Adobe CS Live, sadou pěti on-line služeb, které urychlují klíčové aspekty kreativních pracovních postupů a dovolí návrhářům soustředit se na vytváření jejich nejlepších prací. Online služby CS Live jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně a v současnosti zahrnují tyto služby: BrowserLab, CS Review, Acrobat.com, Story a SiteCatalyst NetAverages od firmy Omniture.

Služba CS Review umožňuje online recenzování návrhů přímo z aplikací z Creative Suite 5, zatímco BrowserLab je nástrojem pro testování obsahu webů v různých prohlížečích a operačních systémech. Služba NetAverages poskytuje data o využití webu, která pomohou omezit odhady v raných fázích tvůrčího procesu při navrhování pro web a mobilní přístroje.

Služba Story je nástroj pro spolupráci při psaní scénářů, zlepšující pracovní postupy produkce a postprodukce v sadě CS5 Production Premium. Zahrnut je také přístup ke službám Acrobat.com, jako jsou například webové konference Adobe ConnectNow, vylepšující diskuze a výměnu informací s kolegy a klienty na celém světě.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?