Hlavní navigace

Výběrová řízení pro IT z celé EU začalo monitorovat sdružení Czech ICT Alliance – chce tak pomoci českých firmám

29. 3. 2009

Sdílet


Z oficiálního serveru Evropské unie pro výběrová řízení zejména veřejných organizací - Tenders Electronic Daily (ted.europa.eu) bude dle specifických požadavků členských firem nejen monitorovat vhodná výběrová řízení po IT, ale zejména koordinovat společné nabídky a vytváření konsorcií.
„Velice dobře si uvědomujeme, že v současné ekonomické situaci je třeba pro české ICT společnosti hledat další možné zdroje obchodních příležitostí a zakázek v zahraničí," zdůvodnil rozšíření služeb výkonný ředitel aliance Michal Zálešák. „Komplexní monitoring všech dostupných zdrojů, vyhodnocování jednotlivých poptávek a jejich předkládání členským firmám považujeme za jednu z cest, jak dosáhnout většího úspěchu českého ICT v Evropě," dodal.
Již první analýza otevřených výběrových řízení podle vedení sdružení přinesla úspěch - podařilo se identifikovat více než 50 tendrů, do kterých se české firmy mohou přihlásit.
„Czech ICT Alliance představuje zhruba 30 firem, zaměřených na export ICT služeb a produktů. Hlavní naši přidanou hodnotou je možnost vytvářet zahraniční účelové mini-aliance 2-3 firem, které si sice v ČR konkurují, ale pro zahraniční výběrová řízení mohou připravit společné kvalifikované nabídky. Na tyto zakázky by jednotlivě nedosáhly, ale díky společnému postupu snadno mohou," dodává výkonný ředitel aliance Michal Zálešák.
Czech ICT Aliance hodlá využívat nejen své zkušenosti, ale také úzké spolupráce s obchodními rady a zahraničními kancelářemi CzechTrade. V minulosti se tato spolupráce osvědčila při pořádání mnoha obchodních misí zejména v západní Evropě.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?