Hlavní navigace

Další mezník pro SIM: Mobilní peněženka a Plzeňská karta v jednom

10. 11. 2011

Sdílet

Plzeňané tak budou moci během příštího roku využívat ve smartphonech jak elektronickou peněženku, tak předplatný kupon či průkazku do knihovny. Zároveň budou moci přiblížením mobilu k odpovídající čtečce zaplatit za zboží a služby u smluvních partnerů.

V pilotním projektu jsou použity mobilní telefony Samsung Star II NFC s předinstalovanou mobilní aplikací O2 Wallet. Jeho součástí je i možnost otestování kombinovaného využití Plzeňské karty a bankovní karty. Zkušební provoz je plánovaný na dobu 6 měsíců a zapojí se do něj 50 uživatelů.

"NFC technologie má široké uplatnění v rámci systému městské multifunkční bezkontaktní čipové karty. Možností, které NFC poskytuje, chceme v budoucnu využít i pro vzdálenou správu Plzeňské karty v mobilním telefonu, tj. vzdáleného dobíjení elektronické peněženky, doručování a validaci časového předplatného prostřednictvím NFC mobilního telefonu. Budoucnost vidíme i ve využití NFC tagu jako prostředníka mezi majitelem telefonu a aktuálními informacemi vázanými k určitému místu, např. zastávce veřejné dopravy, kulturní památce apod. " dodává Michal Kraus, generální ředitel PMDP.

"Obyvatelé Plzně budou moci využít mobilní aplikaci O2 Wallet s novou generací Plzeňské karty nejen v dopravě a kultuře, ale také jako náhradu věrnostních nebo vstupních karet a k platbám." uvedl Richard Walitza, manažer pro NFC a Finanční služby společnosti Telefónica Czech Republic.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?