Hlavní navigace

Další příspěvek k bezpečnosti - inteligentní bezpečnostní systém s kamerou

10. 9. 2019

Sdílet

V roce 2018 bylo v České republice nahlášeno 24 837 případů neoprávněného vniknutí do objektů. Vloupání tvoří více než polovinu veškeré trestné činnosti. Podle dlouhodobých statistik zloději nejčastěji vnikají do bytů a domů dveřmi, hned v závěsu jsou okna či balkony. Přitom bezpečnostním alarmem je vybaveno jen okolo 9 % českých domácností.

Inteligentní bezpečnostní systém s kamerou, který se skládá z inteligentní interiérové kamery, inteligentní interiérové sirény a inteligentních snímačů pro detekci otevřených oken a dveří, má podle výrobce představovat kompletní řešení pro zabezpečení domova.

Interiérová kamera upozorní v reálném čase prostřednictvím oznámení na mobilní telefon. Díky technologii rozpoznávání obličeje dokáže kamera rozlišit mezi známou a neznámou tváří, zvířetem či pohyby, kterým není třeba věnovat pozornost. Když kamera detekuje neznámou tvář, dostane uživatel v reálném čase upozornění na svůj smartphone s fotografií a videozáznamem události.

Inteligentní snímače pro detekci otevřených oken a dveří zachycují jakýkoli pohyb nebo vibrace na dveřích či oknech signalizující jejich pokus o otevření. Uživatel okamžitě dostane upozornění na svůj smartphone, například „Zjištěn pohyb u kuchyňského okna“.

Inteligentní snímače umožňují kontrolu stavu dveří a oken přímo v aplikaci. V závislosti na nastavených parametrech mohou také uživatele po určité době upozornit, pokud jsou dveře nebo okno otevřeny příliš dlouho.

Inteligentní interiérová siréna funguje s kamerou a inteligentními snímači. Když zjistí přítomnost nevítané osoby, nebo pokud símače zjistí pohyb u dveří či okna, automaticky spustí ohlušující alarm o síle 110 dB.

Uživatel dostane v reálném čase přesné oznámení na svůj smartphone, například „Zjištěna neznámá osoba“, spolu s videozáznamem natočeným Kamerou.

Uživatel si může nastavit parametry systému podle svého a dostávat pouze užitečná upozornění. Například si může naprogramovat alarm tak, aby se podle různých kritérií spouštěl, když není doma: pokud kamera spatří neznámý obličej nebo pohyb, nebo zjistí-li snímače pohyb u dveří či okna.

Z aplikace lze také aktivovat různé předem nahrané zvuky, jako je štěkání nebo pravidelné pípání, které vyvolají iluzi, že obyvatelé jsou doma a tím odradí lupiče.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?