Hlavní navigace

Daňové přiznání - co všechno lze udělat online

14. 3. 2010

Sdílet

Daňové přiznání - co všechno lze udělat online

 

Blíží se konec března, což je tradičně spojeno s podáváním daňového přiznání pro podnikatele, obyvatele ČR s příjmy nad 15 000 ročně, pracující v zahraničí či pro ty, kteří chtějí využít nadstandardní odpočty a slevy. Oproti minulému roku formuláře pro daň z příjmů fyzických osob nedoznaly téměř žádné změny - stejně jako v předchozím roce zůstává 15% zdanění superhrubé mzdy.Daňové přiznání

Daňové přiznání lze podat jak fyzicky na finančním úřadě, tak i mnohem pohodlněji přes internet. K tomuto účelu vzniklo velké množství webových stránek. Formulář pro daňové přiznání za rok 2009 včetně příloh může najít zde. Zajímavá je také možnost využití aplikace, kterou na svém webu zdarma nabízí web iDNES.cz - ta vyplňování přiznání výrazně zjednoduší.

K dispozici je na webu samozřejmě také formulář pro OSVČ, který oproti předchozímu roku doznal některých změn. K dispozici jsou na internetu samozřejmě jak podrobné pokyny pro podání daňového přiznání, tak pro formulář OSVČ. Další materiály, včetně formulářů pro zdravotní pojišťovny, můžete jednoduše stáhnout z webu finance.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality