Hlavní navigace

Data v noteboocích dokáže i off-line zálohovat nový software od HP

5. 1. 2010

Sdílet

Produkt Data Protector Notebook Extension podle výrobce dovoluje omezit rizika spojená se ztrátou dat, neboť dovoluje zálohovat a obnovovat data mimo podnikovou síť, i když zaměstnanci pracují vzdáleně nebo off-line.

Podle odborníků je nyní 25 % všech zaměstnanců mobilních a prodej notebooků již od 3. čtvrtletí 2008 převyšuje prodej stolních počítačů. Zaměstnanci si také čím dál více zásadních firemních informací ukládají mimo podnikové sítě; v průměrném pracovním počítači každého zaměstnance je uloženo přes 4 000 souborů obchodního charakteru.

Možnost ztráty těchto důležitých dat při poruše pevného disku nebo nechtěném vymazání představuje pro organizace obrovské riziko. Např. náklady firmy s 5 000 uživateli se mohou v souvislosti se ztrátou dat pohybovat až okolo 7,5 miliony korun (400 000 dolarů) ročně.

Data Protector Notebook Extension řeší tyto problémy rozšířením zásad zálohování, takže místní data jsou vždy chráněna – i tehdy, pokud uživatel pracuje off-line. Data jsou totiž okamžitě zachycována a automaticky zálohována pokaždé, kdy uživatel změní, vytvoří nebo obdrží jakýkoli soubor. Ten se následně dočasně uloží do lokálního úložiště a čeká na přenos do síťového serveru s plnými funkcemi zálohování a obnovení.

Toto řešení tak prý zajišťuje neustálou, transparentní a automatickou ochranu místně vytvářených informací. Prostřednictvím funkce obnovení jediným kliknutím mohou uživatelé obnovit své soubory, aniž by se museli obracet na technickou podporu, což minimalizuje nároky na IT zdroje.

Zákazníci z řad firem mohou rovněž maximalizovat efektivitu využití přenosového pásma a zajistit si lepší zabezpečení pomocí aplikace HP Data Protector Notebook Extension pro deduplikaci, šifrování a kompresi dat. Deduplikace různých kopií týchž dat výrazně snižuje úložnou stopu uživatele – všechna data se ukládají šifrovaná a komprimovaná, přičemž verze, jejichž platnost vypršela, se automaticky vymažou.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?