Hlavní navigace

Deduplikační funkce v zálohovacích řešeních vylepšilo EMC

27. 5. 2009

Sdílet

Rozšíření funkcí pro odstraňování duplicit dat a nové služby pro zálohování a obnovu dat oznámila společnost EMC. Vylepšení zálohovacího softwaru se týkají modelů NetWorker i Avamar a také systému Disk Library.
Například NetWorker nově nabízí odstraňování duplicit u zdroje dat. To je možné díky integraci s produkty Avamar pro Microsoft SharePoint Server, Microsoft Exchange Server, Microsoft SQL Server i databáze Oracle. Správce aplikace NetWorker může z jediné konzoly spravovat tradiční zálohy a zároveň aktivovat odstraňování duplicit pro souborové systémy, platformy Microsoft i databáze Oracle a snížit tak nároky na kapacitu úložiště prý až o 98 % a urychlit zálohování o 90 %. NetWorker je podle výrobce prozatím jedinou významnou zálohovací aplikací, která zákazníkům nabízí funkce pro odstraňování duplicit u zdroje.
Kromě toho je nově k dispozici NetWorker Fast Start, balík řešení pro prostředí středně velkých firem, který nabízí více možností za stejně nízkou cenu a obsahuje jak všechny nové funkce produktu NetWorker 7.5, tak nové funkce pro vynucenou instalaci, které urychlují a zjednodušují nasazení.
Disk Library zase obsahuje novou softwarovou funkcionalitu zlepšující správu a monitorování a další funkce, které zvyšují výkon a snižují náklady na zálohování a odstraňování duplicit v datacentrech.
Nový software pro modely Disk Library 1500 a 3000 prý zvyšuje replikační prostupnost až o 80 %, což podstatně snižuje rizika a náklady spojená se zotavením po havárii. Integrace s nástrojem Data Protection Advisor poskytuje lepší možnosti monitorování a generování sestav, a IT správci tedy mohou zlepšit správu a analýzu v prostředí Disk Library. EMC Disk Library dále podporuje replikaci a zálohování Path-To-Tape nástroje NetWorker, rozhraní OpenStorage API pro Symantec Veritas NetBackup a rozhraní API pro optimalizované odstraňování duplicit pomocí nástroje Oracle RMAN, při kterém lze zvýšit poměr odstraněných duplicit údajně až o 300 %.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?