Hlavní navigace

Dell při příležitosti CES 2017 uvádí 27“ ultratenký monitor

2. 1. 2017

Sdílet

Jste-li fanouškem displeje InfinityEdge na konvertibilním notebooku XPS13, pak se vám novinka jistě bude líbit. Výrobce totiž zmíněný displej rozšířil do plné velikosti. Byť nejde o model se 4K rozlišením, příliš to nevadí – ono při té velikosti 27“ těch 2 560 x 1 440 pixelů (QHD) totiž docela stačí.

Jak již bylo řečeno, je lesklý monitor vybaven 27“ displejem, který je typu edge-to-edge, tedy od hrany ke hraně, což je mimochodem trend pomalu se objevující i v segmentu smartphonů, zejména těch čínských.

Monitor navíc jako jeden z mála podporuje technologii HDR, ačkoliv nejde o stejný HDR standard, který známe ze 4K televizorů. Displej nicméně pokrývá 99 procent barevné škály sRGB a nabízí 178stupňové pozorovací úhly, maximální jas 400 nitů, kontrastní poměr 1 000:1 a dobu odezvy 6 ms (gray-to-gray).

Pokud jde o konektivitu, dočkají se spotřebitelé portu USB typu C (s podporou nabíjení), HDMI 2.0 a audio jacku (v tomto ohledu poněkud v protikladu k trendům ve smartphonech, což samozřejmě vítáme). „Vnitřnosti“ displeje byly přesunuty do stojanu, což zajistilo právě ten neuvěřitelně tenký profil (podle Dellu nejtenčí na světě).

Dell 27 Ultrathin monitor se na americký trh dostane 23. března za nějakých 700 USD (v přepočtu 18 000 Kč). Brzy poté plánuje Dell uvést svůj monitor i v dalších regionech. Zda mezi nimi bude i Česká republika, to zatím nevíme (nicméně to předpokládáme).

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?