Hlavní navigace

Dell údajně zrušil unikátní OLED monitor

11. 1. 2017

Sdílet

Původně se očekávalo, že se zařízení dostane do prodeje v březnu 2016, ale březen přešel a k žádnému oficiálnímu vydání nedošlo. V červenci Dell monitor údajně stále „tunil“ a tvrdil, že bude k dispozici „brzy.“

Od poloviny loňského roku však žádné další aktualizace ze strany Dellu ohledně stavu UP3017Q nepřicházely. Podle francouzského webu Les Numeriques, citovaného The Tech Report, ovšem představitelé Dellu na CES 2017 oficiálně potvrdili, že monitor byl zrušen.

Důvod, který za tímto zrušením stojí, se točí okolo problémů s obrazovou kvalitou, konkrétně s posunem barev ve chvíli, kdy jste se na monitor nedívali přímo zepředu. Dell na vyřešení těchto problémů pracoval několik měsíců, ale nakonec nedokázal přijít s vhodným řešením. Nakonec monitor nesplnil standardy Dellu a byl zrušen.

Zvážíme-li, že cena monitoru byla předběžně stanovena na 5 tisíc dolarů (více než 120 tisíc korun), zdá se jeho zrušení jako vhodný a přiměřený krok výrobce, který by sám sobě nejspíš nedělal moc dobrou reklamu, pokud by zařízení vydal v jiném než perfektním stavu. Na druhou stranu by byl UP3017Q velice unikátní monitor s 10bitovým 4K 120Hz OLED panelem s kontrastním poměrem 400 000:1 a podporou 97,8 % barevného spektra DCI-P3.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?