Hlavní navigace

Desktopy nejsou slepou větví, tvrdí Intel

31. 3. 2014

Sdílet

Podle Intelu desktopům prospěly nové typu mini PC nebo “All in One” (AIO). Že nejde o mrtvou kategirii dosvědčuje I fakt, že desktopová divize Intelu v posledním kvartálu loňského roku meziročně zaznamenala nárůst objemu o 7 procent.

Mezi inovace patří například procesor Intel Core čtvrté generace, kódově označovaný jako Devil’s Canyon, který se na trhu objeví v polovině roku. Nabízí třeba lepší termální rozhraní a lepší materiály v okolí CPU, což by mělo vést k nárůstu výkonu a větším možnostem taktování.

Pro nejvyšší požadavky pak Intel nabídne po prázdninách osmijádrový procesor Core Extreme Edition s podporou 16 vláken. Podporovat má paměti DDR4 a nabídne velmi vysoký výkon pro střih videa, 3D obsah a další možnosti speciálního využití.

Inovace se dočká i Pentium. To bude nově mít odemknuté multiplikátory, které umožní zvýšit počet jader i paměťové frekvence nezávisle na zbytku systému.

Intel představil I referenční design přenosného “All in One” PC s názvem „Black Brook,”. Jde o tenký a lehký počítač pro domácnosti, který má integrovanou kamerou RealSense 3D, sadu čtyř mikrofonů či displej Full HD.

Díky funkci Ready Mode Technology, která využívá úsporných stavů u procesorů Core čtvrté generace, mohou být počítače neustále on-line a přitom spotřebovávají jen minimum energie.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?