Hlavní navigace

Digitalizaci daňových dokladů zjednoduší Konica Minolta a Software602

12. 2. 2013

Sdílet

Zjednodušení procesu digitalizace daňových dokladů při zachování jejich právní účinnosti hodlají společně nabízet firmy Konica Minolta a Software602.  Novinka podle tvůrců splňuje veškeré nároky evropské i české legislativy na archivaci a uživatelům z oblasti veřejné správy i komerčního sektoru prý dává jistotu, že digitalizovaný doklad bude akceptován úřady.

Díky spolupráci obou firem bude možné papírové dokumenty (zejména daňové doklady a jejich přílohy) po příchodu do organizace naskenovat a přímo na multifunkčních zařízeních převést do oficiálního archivačního formátu PDF/A.

Jeho součástí může být elektronický podpis nebo elektronická značka pro ověření, že v elektronickém dokumentu nedošlo k žádným změnám, případně i časové razítko, které zafixuje ověření v čase. Dokument následně může být uložen v Elektronickém archivu firmy Software602 nebo v jiném úložišti.

Každý i bez znalosti pojmů, aplikací a postupů tak podle představitelů dodavatele bude moci velmi jednoduše převést a uložit dokument, který bude splňovat všechny náležitosti dlouhodobé archivace. Celý proces se nastaví tak, že jediné, co zbyde na uživatele, bude vložit dokument a stisknout správné tlačítko.

Konica Minolta je dodavatelem řešení tisku a digitalizaci dokumentů, vytěžování jejich obsahu a služby související s provozem multifunkčních zařízení. Software602 zase poskytl produkty pro archivační formáty, elektronický podpis, časová razítka a dlouhodobou archivaci dokumentů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?