Hlavní navigace

Digitální i klasický podpis v jediném dokumentu

17. 5. 2012

Sdílet

Novinka umožňuje implementovat digitální dokumenty, opatřit je hybridním podpisem a tím zajistit jejich bezpečnost a pravost po celý jejich životní cyklus

Každý den přechází mnoho organizací na vyšší  stupeň digitalizace své komunikace. Mezi výhody, které digitalizovaná komunikace přináší, patří například zvýšení dostupnosti informací při snížení nákladů, či zvýšení produktivity zaměstnanců.

Dnešní právo již uznává elektronický podpis za legální formu ověřování dokumentů. Nejasnosti se ovšem stále objevují ohledně autenticity dokumentů po vytištění.

Dokument v digitální podobě opatřený elektronickým podpisem ztrácí svou pravost a to mnoha různými způsoby: vytištěním, digitální archivací, odfaxováním. Po těchto akcích se dá jen velmi složitě kontrolovat, zda nedošlo také ke změně obsahu.

Tento nedostatek je hlavním důvodem, proč některé společnosti nemohou nebo nechtějí implementovat digitální dokumenty. Aby bylo možné zaručit úplnou bezpečnost pro celý životní cyklus dokumentu, je třeba využít více než jen digitální nebo psaný podpis.

Uvedené problémy řeší hybridní podpis. Nákladově výhodná forma zabezpečení dokumentů zajišťuje jejich plnou využitelnost a bezpečnost jak v elektronické tak v papírové podobě.

Plné zabezpečení se týká celého procesu tvorby dokumentu od jeho vzniku. Nově tak lze touto formou zasílat smlouvy, faktury a další dokumenty, silně citlivé na bezpečnost obsahu dat uvnitř.

 

Popis Intellistamp podle výrobce:

  • IntelliStamp představuje revoluční řešení pro zabezpečení digitálních i tištěných papírových dokumentů pomocí konceptu hybridního podpisu. Díky jeho použití lze distribuovat naprostou většinu dokumentů klientům elektronicky, čímž dochází k úspoře nákladů na vytištění a poštovné u papírové verze. Následné ověření pravosti tištěného dokumentu lze provést v řádu vteřin, zatímco ruční ověřování může trvat i několik dní.
  • IntelliStamp umí opatřit elektronické dokumenty nejen klasickým elektronickým podpisem včetně časového razítka, ale především hybridním podpisem. Jedná se o značku, která se umisťuje přímo na dokument a obsahuje klíčové údaje dokumentu.
  • Intellistamp umožňuje výrazně snížit náklady na tisk a poštovné zvýšením podílu elektronické distribuce dokumentů.
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?