Hlavní navigace

Digitex a Interkamera proběhnou v listopadu

3. 10. 2009

Sdílet

Digitex a Interkamera proběhnou v listopadu

 

Zatímco DIGITEX bude cílen především na oblast digitální zábavy a trávení volného času, INTERKAMERA si ponechá svou tradiční edukativní podobu. Loňský rok byl posledním, kdy se spotřebitelské veletrhy DIGITEX a INTERKAMERA konaly společně s veletrhem INVEX. Avšak vzhledem k různým požadavkům vystavovatelů i odlišné návštěvnické skupině se organizátoři pro rok 2009 rozhodli pro zásadní změnu koncepce.

INVEX FORUM a 3IN, jako konferenční pokračovatelé odborné podoby INVEXU se tak uskuteční v říjnu, zatímco spotřebitelsky zaměřené veletrhy DIGITEX a INTERKAMERA proběhnou společně s veletrhem SPORT Life, který má podobnou cílovou skupinu, o měsíc později, ve dnech od 5. do 8. listopadu 2009.

Již loňská část DIGITEXU zaměřená na počítačové, konzolové a mobilní hraní dávala tušit, že se v podobném duchu setkáme v Brně opětovně a dočkáme se tak velkého komunitního srazu. Očekávaná je účast desítek předních multiherních klanů, stovek soutěžních hráčů a desítek tisíc větších či menších příznivců digitální zábavy. Připraven pro ně bude doprovodný program i představení atraktivních novinek od největších světových výrobců hardware.

Na veletrhu se navíc budou v rámci herní akce World GameMaster Tournament prezentovat zcela nové procesory Intel Core i5. Ty disponují vylepšenou technologií Turbo Boost, která ve vhodných případech procesor sama přetaktuje.

Již mimo oficiální program World GameMaster Tournament, avšak jako součást DIGITEXU proběhne 7. mistrovství ČR v nejrychlejším eSeMeSkování, soutěž, jejímž cílem je co nejrychleji a přesně bez chyby napsat do mobilního telefonu zadanou větu o 160-ti znacích a tu uložit.

Poslední výkřiky techniky z oblasti mobilních telefonů a navigací budeme moci spatřit na dvou expozicích společnosti NOKIA. Výhradně navigacemi se pak bude zabývat například stánek společnosti PLANstudio. Svůj pestrý sortiment digitální satelitní, pozemní i kabelové techniky ukáže firmy ISAT. Těšit se můžeme však i na 18 čínských vystavovatelů, jež předvedou celou plejádu produktů z oblasti spotřební elektroniky a počítačového hardware.

Studio JASYKO v rámci projektu Technologie & Design  představí nové řady LCD televizorů Sharp AQUOS LE700E a LE600E s plným LED posvícením a dynamickým kontrastním poměrem 2 000 000:1. V podobě 52 palcového modelu se spotřebou méně než 100 wattů pak bude na DIGITEXU k vidění energeticky i údajně nejúspornější LCD televize na světě.

INTERKAMERA o technologiích, edukaci i výstavách

Svého druhého ročníku v prostorách brněnského výstaviště se dočká i INTERKAMERA, veletrh zaměřený zejména na oblast fotografování a kompletní proces práce s fotografií. K vidění bude celá řada zajímavých produktů od digitálních přístrojů přes příslušenství, software na zpracování fotografií či třeba fotoknihy.

Již tradičně na veletrhu představí novinky ze své podzimní nabídky ZONER software. Tou hlavní a nejočekávanější bude nová verze oblíbeného programu pro práci s digitálními fotografiemi a jejich archivem - Zoner Photo Studio 12.

Souběžně s workshopy budou probíhat na třetí stage semináře zaměřené především na výtvarnou fotografii, kompozici, barevnou skladbu a práci se světlem. Dalším tématem, kterému bude věnován velký prostor, bude post-procesing (úpravy a retušování fotografií). Všechny semináře budou doprovázeny promítáním ukázek fotografií.  Lektoři se budou také provádět rozbor fotografií účastníků semináře, ať už pořízených přímo na workshopu, nebo z přineseného portfolia.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?