Hlavní navigace

Dnes v Brně startují veletrhy Digitex a Interkamera

5. 11. 2009

Sdílet

Zatímco Digitex bude cílen především na oblast digitální zábavy a trávení volného času, Interkamera si ponechá svou tradiční edukativní podobu.

Loňský rok byl posledním, kdy se Digitex a Interkamera konaly společně s  veletrhem Invex. Avšak vzhledem k různým požadavkům vystavovatelů i odlišné návštěvnické skupině se organizátoři pro rok 2009 rozhodli pro zásadní změnu koncepce. Invex Forum a 3IN, jako konferenční pokračovatelé odborné podoby Invexu se tak konaly již v říjnu, zatímco spotřebitelsky zaměřené veletrhy Digitex a Interkamera proběhnou za dva dny, od čtvrtka 5. do neděle 8. listopadu 2009, a to nově společně s veletrhy Sport Life, Bike Brno, boat Brno a Caravaning brno.

Letos poprvé tak budou moci zájemci míříci na Digitex či Interkameru shlédnout zcela zaplněné výstaviště, a to včetně nového pavilonu P a to za jedno vstupné ve výši 100 Kč (základní), resp. 60 Kč (zlevněné).

Již loňská část Digitexu zaměřená na počítačové, konzolové a mobilní hraní byla dle pořadatelů poměrně úspěšná a tak bude pokračovat i letos. Očekávaná je účast desítek multiherních klanů, stovek soutěžních hráčů a desítek tisíc větších či menších příznivců digitální zábavy. Připraven pro ně bude doprovodný program i představení atraktivních novinek od největších světových výrobců hardware. Česko-slovenská série turnajů World GameMaster Tournament obsadí takřka celý pavilon C. Nominovaní hráči se zde utkají o ceny v hodnotě více než 300 000 Kč, věnovaných společnostmi Asus a Intel.

V rámci World GameMaster Tournament v pavilonu C nebude chybět ani možnost shlédnout a vyzkoušet nejnovější hardware jako jsou procesory Intel Core i5. Svůj stan zde bude mít i nVidia, jež plánuje předvést produkty z oblasti 3D zobrazení a to v podobě technologie nVidia 3D Vision a opět se zde budou provádět pokusy s extrémním overclockingem (přetaktováním) počítačů za pomoci tekutého dusíku.

Hrát se ovšem nebude pouze na počítačích nebo noteboocích, ale i na herních konzolích Nintedo Wii a představena bude i Wii Fit Plus, určená k procvičení a protažení celého těla, nebo 12 sportovních her v multiplayeru pod názvem Wii Sports Resort.

Jako součást Digitexu proběhne ve dnech 6. – 7. listopadu 2009 v pavilonu B sedmý ročník Mistrovství ČR v nejrychlejším eSeMeSkování, soutěž, jejímž cílem je co nejrychleji a přesně bez chyby napsat do mobilního telefonu zadanou větu o 160-ti znacích a tu uložit. V historii brněnských soutěží je platným rekordem v rychlém psaní SMS zpráv čas Jakuba Dvořáka z roku 2005 a to 0:63:44 sekund, zapsaný v „České knize rekordů“. Nejúspěšnější účastníci soutěže si v letošním roce odnesou ceny v podobě mobilních telefonů Nokia.

Studio Jasyko, tradiční vystavovatel veletrhu Digitex a hlavní garant projektu Technologie & Design, pro návštěvníky opětovně plánuje ukázky z oblasti spotřební elektroniky. K vidění zde budou například zcela nové LCD televizory Sharp kladoucí důraz na ekologii a též modely z řady Aquos LE700E a LE600E s plným LED podsvícením a dynamickým kontrastním poměrem 2 000 000:1.

Svého druhého ročníku v prostorách brněnského výstaviště se dočká i Interkamera, veletrh zaměřený zejména na oblast fotografování a kompletní proces práce s fotografií. Setkat se zde bude podle pořadatelů možné s pestrým sortimentem od digitálních přístrojů přes příslušenství, software na zpracování fotografií či třeba fotoknihami. Výstavní část budou doplňovat praktické workshopy.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality