Hlavní navigace

V Brně dnes začínají veletrhy Digitex a Interkamera

5. 11. 2009

Sdílet

DIGITEX a INTERKAMERA se zaměří na zábavu i vzdělávání

 

Zatímco DIGITEX bude cílen především na oblast digitální zábavy a trávení volného času, INTERKAMERA si ponechá svou tradiční edukativní podobu. Díky zaplnění všech pavilónů a atraktivnímu programu očekávají organizátoři masivní účast široké veřejnosti.

Loňský rok byl posledním, kdy se DIGITEX a INTERKAMERA konaly společně s veletrhem INVEX. Avšak vzhledem k různým požadavkům vystavovatelů i odlišné návštěvnické skupině se organizátoři pro rok 2009 rozhodli pro zásadní změnu koncepce. INVEX FORUM a 3IN, jako konferenční pokračovatelé odborné podoby INVEXU se tak konaly již v říjnu, zatímco spotřebitelsky zaměřené veletrhy DIGITEX a INTERKAMERA proběhnou za dva dny, od čtvrtka 5. do neděle 8. listopadu 2009, a to nově společně s veletrhy SPORT Life, Bike Brno, boat Brno a Caravaning brno.

Návštěvníky mířící do Brna prý čeká zaplněné výstaviště

Návštěvníci budou moci na jednom místě, v jednom čase a za jedno vstupné (ve výši 100,- Kč, resp. 60,- Kč) shlédnout spoustu produktů od spotřební elektroniky přes digitální zábavu až po sportovní vybavení všeho druhu. Očekávaná je účast desítek předních multiherních klanů, stovek soutěžních hráčů a desítek tisíc větších či menších příznivců digitální zábavy. Připraven pro ně bude bohatý doprovodný program i představení novinek od největších světových výrobců hardware.

Česko-slovenská série turnajů World GameMaster Tournament obsadí takřka celý pavilon C. Nominovaní hráči se zde utkají o ceny v hodnotě více než 300.000,- Kč. Na své si přijdou i diváci, a to buď sledováním velkoplošných projekcí přenášejících vybrané zápasy hrané na podiu a komentované odborníky, nebo jako aktivní účastníci veřejných turnajů, v rámci nichž se představí i nejlepší česko-slovenský dívčí tým.

Zábava bude připravena i v kokpitu formule 1 od společnosti Intel či v podobě simulátorů reálného závodění Force Dynamics 301. Všichni návštěvníci veletrhu se budou moci zúčastnit též prvního ročníku Mistrovství České republiky v tancování na tanečních podložkách od Rare-Items. Příznivci adrenalinu pak možná ocení možnost zahrát si od pátku do neděle poker s profesionálními krupiéry na profesionálních stolech od společnosti Expekt.com či v trochu odlehčeném duchu stolní fotbálek na soutěžních stolech Rosengart.

V rámci World GameMaster Tournament v pavilonu C však nebude chybět ani možnost shlédnout a vyzkoušet nejnovější hardware. V relax zóně budou v pohodlí křesel Wegget k dispozici nové notebooky s extrémní výdrží Asus řady UL a herní série notebooků řady G. Zřejmě poprvé v České republice si pak budou moci zájemci vyzkoušet mobilní telefony s plnohodnotnou navigací Garmin-Asus Nüvifone M20 či žhavou novinku Garmin-Asus Nüvifone G60.

Hrát se ovšem nebude pouze na počítačích nebo noteboocích, ale i na herních konzolích Nintedo Wii. A to například zbrusu nová hra Wii Fit Plus, určená k procvičení a protažení celého těla, nebo 12 sportovních her v multiplayeru pod názvem Wii Sports Resort. Skalní fanoušky čeká i ochutnávka toho nejlepšího, co Nintendo na letošní předvánoční sezónu připravilo, od střílečky Metroid Prime Trilogy, přes Pokémony na herní konzoli Nintendo DS až po netradiční fotbálek v podání hry Academy of Champion. Svou „hráčskou“ expozici bude mít pavilonu B i ADC Blackfire Entertainment, jež představí karetní a deskové hry podle počítačových předloh a taktéž jedinečné produkty pro Poker.

Jako součást DIGITEXU proběhne ve dnech 6. – 7. listopadu 2009 v pavilonu B sedmý ročník Mistrovství ČR v nejrychlejším eSeMeSkování, soutěž, jejímž cílem je co nejrychleji a přesně bez chyby napsat do mobilního telefonu zadanou větu o 160-ti znacích a tu uložit. V historii brněnských soutěží je platným rekordem v rychlém psaní SMS zpráv čas Jakuba Dvořáka z roku 2005 a to 0:63:44 sekund, zapsaný v „České knize rekordů“. Nejúspěšnější účastníci soutěže si v letošním roce odnesou ceny v podobě mobilních telefonů Nokia.

K vidění budou také například nové LCD televizory Sharp kladoucí důraz na ekologii a též technologické perličky jako řady AQUOS LE700E a LE600E s plným LED podsvícením a dynamickým kontrastním poměrem 2 000 000:1. V podobě 52 palcového modelu se spotřebou méně než 100 wattů se na DIGITEXU představí i údajně energeticky nejúspornější LCD televize na světě.


INTERKAMERA o technologiích, edukaci i výstavách

Svého druhého ročníku v prostorách brněnského výstaviště se dočká i INTERKAMERA, veletrh zaměřený zejména na oblast fotografování a kompletní proces práce s fotografií. Setkat se zde budeme moci s pestrým sortimentem od digitálních přístrojů přes příslušenství, software na zpracování fotografií či třeba fotoknihami.

Již tradičně na veletrhu představí novinky ze své podzimní nabídky ZONER software. Tou nejočekávanější bude nová verze programu pro práci s digitálními fotografiemi a jejich archivem - Zoner Photo Studio 12.

Workshopy a semináře nalezneme i na stánku FotoInstitut.cz a FotoAparát.cz, kde bude možnost vyzkoušet si například fotografování modelky v profesionálně vybaveném studiu. Začínající fotografové a ti, kteří zatím nemají s fotografií téměř žádné zkušenosti, jistě ocení každodenní blok s názvem "Začínáme fotografovat“, jež vysvětlí hlavní zásady a základy fotografie. Těšit se můžeme i na fotocestopisné přednášky z Islandu, národních parků USA a pro milovníky našich hor i ze Šumavy.

Na bohatý doprovodný program INTERKAMERY naváže řada výstav fotografií. Zmínit můžeme například výstavu a přednášky fotografa a cestovatele Jiřího Kolbaby, výstavu barevných fotografií Adolfa Ziky „Kouzlo kalendáře“, výstavu fotografií zpěváka a fotografa Petera Nagyho, výstavu velkoplošných fotografií fotografa Michaela Fokta, či výstavu fotografií Martina Třešňáka či výstavu „ZACHYŤTE KRÁSU POHYBU“.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?