Hlavní navigace

Do projektu Google Street View byla vybrána další místa v ČR

20. 7. 2009

Sdílet

Do projektu Google Street View byla vybrána další místa v ČRMezi vítězné lokality se dostaly tři různé kouty České republiky: Olomouc (Morava), Český Krumlov (Jihočeský kraj) a Hřensko-České Švýcarsko (severní Čechy).

Pro tři nejkrásnější česká místa hlasovalo v průběhu 14 dnů  přes devět tisíc lokálních uživatelů. Moravskému Olomouci dala svůj hlas více než pětina všech hlasujících (22%), Český Krumlov z jihu republiky zvolilo více než 17% a pro severočeské Hřensko v oblasti Českého Švýcarska se rozhodlo 13% hlasujících.  Street View na Mapách Google tak umožní i těm, kteří nemají možnost obdivovat krásy českých míst na vlastní kůži, aby si historické památky z Olomouce a Českého Krumlova případně přírodní úkazy z oblasti Hřenska prohlédli alespoň virtuálně.

Lidé mohli hlasovat přímo na hlavní stránce projektu www.googleblog.cz/streetviewtipy nebo na stránkách  Kudyznudy.cz . Vybírat mohli z 10 míst, která vybral Google společně s agenturou CzechTourism na základě četnosti předchozích tipů od uživatelů. Na tento seznam se dostaly hlavně historické památky a budovy, hrady a zámky a v neposlední řadě také přírodní úkazy: Blansko (Moravský kras), Brno, Český Krumlov, Děčín, Hluboká nad Vltavou, Hřensko (České Švýcarsko), Lednice, Olomouc, Ostrava a Telč.

Samotné snímání lokalit Street View začne v průběhu léta. Poté bude následovat úprava fotodokumentace, rozmazávání obličejů a poznávacích značek aut a následné spuštění v rámci funkce Street View na Mapách Google.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?