Hlavní navigace

Dohoda Microsoft-Yahoo předmětem jednání EK

20. 9. 2009

Sdílet

Microsoft a Yahoo konzultují s EU svou dohodu o spolupráci

„Probíhají neformální rozhovory mezi námi a Evropskou komisí," řekl Jesse Verstraete, senior manažer korporátní komunikace Microsoftu.  Oproti tomu EK odmítla komentovat dosavadní jednání.

Zdroj blízký Microsoftu uvedl, že hlavní otázkou při diskuzi s evropskými regulátory je, zda je plánovaná dohoda Microsoft-Yahoo o kooperaci jejich internetových vyhledávačů prostou smlouvou o spoluprácí či fúzí.

Situace v Evropě je značně rozdílná oproti té v Americe, kde minulý týden ministerstvo spravedlnosti požádalo Microsoft i Yahoo o podrobnější informace o jejich plánované spolupráci. Hlavní odlišností mezi USA a EU je, že v Evropě má Google naprosto dominantní postavení na trhu internetových vyhledávačů (má 90% podíl), zatímco v Americe má „jen" tří čtvrtinový podíl na trhu.

Právě kvůli obrovské síle vyhledávače Google na starém kontinentě se dá očekávat, že EK spíše podpoří dohodu mezi Microsoftem a Yahoo, která by mohla znamenat alespoň částečné oslabení tak silného postavení Googlu na evropském trhu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?