Hlavní navigace

Domácí server Asus TS Mini

18. 12. 2009

Sdílet

Domácí server Asus TS Mini

 

Na server si mohou uživatelé ukládat fotky, hudbu, videa a jakákoli další data z počítačů a dalších zařízení v domácnosti. Data jsou soustředěna na jednom místě, čímž je usnadněno jejich ukládání, sdílení a zabezpečení v rámci domácí sítě nebo na dálku prostřednictvím internetu. TS mini je vybaven procesorem Intel Atom a  dále až 2 GB paměti DDR2. Pracuje na platformě Microsoft Windows Home Server a vyznačuje se podporou Gigabitového Ethernetu, přičemž disponuje šesti USB porty a dvěma porty eSATA. Zařízení přináší až 4 TB úložné kapacity a dalších 500 GB on-line.

asus ts mini

TS mini je schopen automaticky zálohovat data až z 10 počítačů. V případě nutnosti mohou uživatelé obnovit svá data nebo připojit své počítače on-line a nahrát poslední informace uložené na TS mini. Novinka usnadňuje uživatelům streamování fotek, videí a jiných dat do různých zařízení v rámci domácí sítě - například televizí, počítačů nebo herních konzolí. Uživatelé, kteří se nacházejí mimo domov, mohou využít funkci Vzdálený přístup a připojit se k TS mini přes svůj osobní účet Windows Live. Kromě toho mohou prostřednictvím tohoto on-line připojení také streamovat hudbu a data.

TS mini poskytuje možnost uskladnění dat na internetu až do kapacity 500 GB, a to na rok zdarma. Dále lze ukládat rozsáhlé peer-to-peer soubory přímo do úložiště dat na webu a hostovat soubory, ke kterým je možné připojit se přímo ze sociálních sítí typu Facebook a Twitter. Se svými šesti USB porty a dvěma porty eSATA umožňuje TS mini uživatelům přímé zálohování dat a synchronizaci či správu souborů z různých zařízení.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?