Hlavní navigace

Studie: Android bude v příštích letech výrazně ukusovat z tržního podílu iPhone v následujících letech

18. 12. 2009

Sdílet

Studie: V roce 2014 si uživatelé mobilů stáhnout na pět miliard aplikací

Podle studie průzkumné společnosti ABI Research dosáhne počet stažení aplikací pro mobilní telefony čísla pět miliard. V porovnání s letošním odhadem 2,3 miliardy jde o více než 100% nárůst.

Nejvíce se na letos stažených aplikacích podílel uživatelé iPhone. Bylo to také díky tomu, že se firmě Apple podařilo letos zvýšit svůj prodej mobilních zařízení iPhone o celých dvacet procent. Další příčinou ovládnutí trhu s mobilními aplikacemi společností Apple je také její rychlý rozvoj online obchodů s programy pro telefony.

Dle studie však bude podíl iPhone na stažených mobilních aplikacích klesat. „Podíl iPhonů na trhu s aplikacemi se bude od roku 2010 snižovat, přesto by měl i na konci předpovídaného období (v roce 2014) udržet pozici lídra trhu,“ řekl analytik Bhavya Khanna.

Nejvíce má z podílu iPhonu ukrojit Google Android, který se teprve začíná dostávat do prvních mobilních zařízení a přesto má již 11% podíl na trhu s mobilními aplikacemi. Dle studie se tento podíl zvýší až na 23 procent v roce 2014.

Dle našeho názoru by to mohl ještě mnohem rychlejší nárůst podílu operačního systému Google Android. Přestože je letos tento OS pouze na 14 mobilních telefon. Jen v příštím roce se má na trhu objevit celá padesátka nových zařízení vybavených Androidem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?